Reklama

Niedziela Legnicka

Legnickie pole oczekuje młodych

Niedziela legnicka 32/2013, str. 1

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Ks. Waldemar Wesołowski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczne, jubileuszowe, XX Spotkanie Młodych będzie miało miejsce w sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Odbędzie się ono w dniach 22-26 sierpnia. Hasło, które mu towarzyszy to: Jezus - Total Detox. „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy obciążeni i utrudzeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Dzień wcześniej przed oficjalnym rozpoczęciem Spotkania (21 sierpnia) mogą już przyjeżdżać osoby zainteresowane śpiewaniem w scholi.

Oficjalne otwarcie recepcji nastąpi w czwartek 22 sierpnia o godz. 15. Tego dnia zaplanowano dla uczestników przygotowanie liturgiczne i okazję do spowiedzi. O godz. 17 będą mogli wziąć udział w Eucharystii, której będzie przewodniczył i wygłosi homilię o. Leon Knabit OSB, benedyktyn z Tyńca. Po Mszy św. zaplanowano procesję eucharystyczną do Ogrodu Eden, gdzie będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem po kolacji pierwszy z zaplanowanych koncertów. Wystąpi chór Gospel Space of Grace z Głogowa. Dzień zakończy Apel Jasnogórski, zakończenie adoracji i procesja eucharystyczna.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W piątek 23 sierpnia po pobudce, śniadaniu i modlitwie Jutrzni o godz. 9.30 będzie miała miejsce procesja eucharystyczna do Ogrodu Eden i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 9.45 zaplanowano konferencję ks. Radosława Siwińskiego z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, reprezentującego Ewangelizację Nadmorską.

Reklama

Po niej zaplanowano pracę w grupach, próbę scholi i przygotowanie liturgiczne Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem ks. Sławomira Augustynowicza (inicjatora Spotkań Młodych) z homilią ks. Stanisława Orzechowskiego z Wrocławskiego Duszpasterstwa Akademickiego. Po południu po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego odbędzie się jeszcze m.in. konferencja nt. Wspólnoty Cenacolo, praca w grupach, Różaniec i Droga Krzyżowa.

Sobotnie przedpołudnie (24 sierpnia) będzie podobne do dnia poprzedniego. Natomiast w tym dniu Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. Jacek Saładucha (długoletni organizator Spotkań), a homilię wygłosi ks. Piotr Pawlukiewicz (duszpasterz akademicki, członek redakcji radiowej Mszy św. z Warszawy). Z ks. Pawlukiewiczem będzie jeszcze okazja do spotkania na popołudniowej konferencji o godz. 16.

Również tego dnia uczestnicy zatrzymają się na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego, będą kolejne próby scholi, praca w grupach, Różaniec, Apel Jasnogórski, a także drugi z koncertów, podczas którego wystąpi wrocławski zespół Bethel czerpiący z muzyki reggae i jej podgatunków.

Ostatni dzień, a właściwie połączony z dniem rozjazdu 25/26 sierpnia (niedziela/poniedziałek), będzie dla uczestników okazją do spotkania m.in. z Anną Golędzinowską (była top modelka, autorka książki pt. „Ocalona z piekła”), wspólnej modlitwy podczas Mszy św. z biskupem legnickim Stefanem Cichym (godz. 12.30), a po południu czekają jeszcze: konferencja rapera Mirka „Kolah” Kolczyka, prezentacja grup dyskusyjnych, natomiast po kolacji, Różańcu i procesji z Najświętszym Sakramentem od godz. 21.30 rozpocznie się Nabożeństwo XX Spotkania Młodych - „Ja was pokrzepię”. Będzie ono połączone z modlitwą wstawienniczą i całonocną adoracją.

Więcej informacji zainteresowanie osoby znajdą pod adresem: www.mdl.legnica.pl/sm

Organizatorzy zapraszają na to spotkanie młodzież z Polski, Czech i Niemiec. To dobra okazja, aby jeszcze na koniec wakacji „naładować duchowe akumulatory” przed czekającymi obowiązkami i wydarzeniami w nowym roku szkolnym.

2013-08-07 14:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Chcemy Mieć Wpływ” – Ogólnopolskie Spotkanie Przedsiębiorców: Dołącz do Ruchu, który Zmieni Polskę

To nie jest zwykła konferencja. To wezwanie do działania. 21 listopada 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim, polscy przedsiębiorcy staną przed historyczną szansą, aby zjednoczyć siły i wywierać realny wpływ na przyszłość naszego kraju. „Chcemy Mieć Wpływ” to ogólnopolskie spotkanie liderów biznesu, które ma na celu stworzenie silnej grupy lobbystycznej, zdolnej do obrony polskiej tożsamości narodowej oraz ratowania cywilizacji łacińskiej, która znajduje się dziś na skraju zagrożenia.

To wydarzenie to nie tylko wymiana opinii i wiedzy. „Chcemy Mieć Wpływ” to początek wielkiego ruchu przedsiębiorców, którzy nie zamierzają być biernymi obserwatorami destrukcyjnych zmian, jakie zachodzą w naszym kraju i Europie. Ten ruch ma być siłą, która wywiera presję na rządzących, wpływa na kształtowanie polskiej legislacji i aktywnie walczy o przyszłość gospodarczą i kulturową naszego narodu.
CZYTAJ DALEJ

Żyła w cieniu brata

Niedziela Ogólnopolska 6/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

wspomnienie

św. Scholastyka

Wikipedia.org

Św. Scholastyka, dziewica

Św. Scholastyka, dziewica

Chodzi, oczywiście, o św. Scholastykę, siostrę bliźniaczkę św. Benedykta z Nursji (480 – 547), która żyła na przełomie V i VI stulecia. Wspominamy ją w liturgii 10 lutego.

Święta Scholastyka (z łac. uczona, nauczycielka, studentka), podobnie jak jej brat, pochodziła z Nursji w Umbrii (środkowa Italia). Tam, gdzie rodzeństwo przyszło na świat, jest dziś kościół, w którego podziemiach można podziwiać część ich rodzinnego domostwa. O niej samej nie wiemy za wiele, ponieważ źródła przede wszystkim traktują o św. Benedykcie. Ona zaś, rzeczywiście, żyła w jego cieniu. To autentyczna święta drugiego planu, również dlatego, że w centrum jej charyzmatycznej posługi i na pierwszym planie jej egzystencji był nieustannie Chrystus.
CZYTAJ DALEJ

Nigeria: Dziewięcioro katolików uprowadzonych z kościoła

2026-02-10 09:03

[ TEMATY ]

Nigeria

chrześcijanie

chrześcijanie w Nigerii

Adobe Stock

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili dziewięcioro wiernych z kościoła katolickiego w środkowej Nigerii – poinformowała w nocy z poniedziałku na wtorek agencja AFP, powołując się na nigeryjską policję. To kolejne z serii porwań w najludniejszym kraju Afryki.

Do porwania doszło nad ranem w niedzielę w stanie Benue. Nigeryjski dziennik „Daily Post” podał, że większość uprowadzonych to kobiety i osoby młode. Według gazety atak wywołał strach w lokalnej społeczności.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję