Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Nie ma niedzieli bez „Niedzieli”

Niedziela sosnowiecka 27/2013, str. 1

[ TEMATY ]

Niedziela

Bożena Sztajner/Niedziela

Rozpoczął się okres wakacji. Czas rodzinnego wypoczynku po dziesięciomiesięcznej pracy i nauce. Starsze pokolenie pamięta doskonale brzmiące niegdyś słowa piosenki Haliny Kunickiej do filmu „Szatan z siódmej klasy” - „Lato, lato, lato czeka/ Razem z latem czeka rzeka/ Razem z rzeką czeka las/ A tam ciągle nie ma nas”. Wyruszymy zatem, by odpocząć i w pięknie otaczającego nas świata dostrzec obecność Boga.

Z pewnością niejeden raz słyszeliśmy: „Od Boga nie ma wakacji”! Każdy czas jest darem Bożym, także wakacje. Jak dobrze wykorzystać ten dar? Czas odpoczynku od codziennych obowiązków, pracy i szkoły jest doskonałym momentem nie tylko do refleksji nad własnym życiem religijnym, ale także pogłębienia relacji z Bogiem.

Reklama

Najdoskonalszą formą spotkania z żywym, prawdziwym Bogiem jest Eucharystia. Owszem, jak niektórzy sadzą, Bóg jest wszędzie, jednak zachwyt Stwórcą podczas górskiej wspinaczki, gdzie wydaje się nam, że jesteśmy bliżej nieba, to nie to samo, co spotkanie we wspólnocie eucharystycznej. Zjednoczenie z Chrystusem w Komunii św. jest największym cudem, jakim Bóg obdarzył człowieka na ziemi, stąd nieustanna zachęta, by nie zapomnieć o niedzielnej Mszy świętej.

Wyjątkową okazją do spotkania Boga jest nawiedzanie miejsc kultu - licznych zabytkowych sanktuariów i kompleksów klasztornych. Oprócz podziwiania dzieł sztuki zawsze jest okazja, by znaleźć czas na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Nigdy nie można zapomnieć, że nawet najpiękniejsze miejsce to nie tylko zabytek architektury, ale przede wszystkim dom Boga.

Czas „wolny” nigdy nie zwalnia nas z obowiązku pracy nad sobą i kształtowania właściwych postaw religijnych. W tym pomaga nam dobra książka, ciekawa gazeta, szczera rozmowa z wartościową osobą. Tygodnik Katolicki „Niedziela” na czas wakacji nie zawiesza swej działalności! Propagujemy, przypominamy i zachęcamy: „Nie ma niedzieli bez NIEDZIELI”. To zaledwie niewielki element składający się na całość naszej wiary. Ale z małych spraw zbudowane jest całe nasze życie. A co dopiero powiedzieć, jeśli chodzi o życie wieczne...

2013-07-04 11:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie odcinajmy się od Źródła

Niedziela winna być dla katolików dniem świętym. Ten dzień powinien być przede wszystkim dniem uszanowania Boga i człowieka (ludzi), który żyje obok nas, a więc dniem rodzinnym, w którym znajduje się wspólny odnośnik w modlitwie i uwadze – ze względu na więcej czasu – poświęconej bliższym i dalszym członkom rodziny, potrzebującym naszego zainteresowania sąsiadem itd. Czy wszyscy jesteśmy tego świadomi, skoro zalewa nas dziś potok informacji o różnym znaczeniu, płynący z głośników tzw. nowoczesnego świata, które tak bardzo odciskają się na naszej psychice i życiu wewnętrznym? Odciągają one człowieka od Boga, marginalizują wewnętrzny nakaz moralny i prowadzą ku różnym zniewoleniom.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Gdy 4 września została ochrzczona i namaszczona, stał się CUD…

2022-01-26 15:31

[ TEMATY ]

świadectwo

prolife

cudzycia.pl

Mam na imię Ania. Od 15 lat jestem szczęśliwą żoną i matką trójki wspaniałych dzieci. Na pierwszą rocznicę ślubu urodziła nam się Zuzia. Mikołaj na prawie czwartą a nasza najmłodsza i wyjątkowa Marysia to prezent na 10 rocznicę. To właśnie ta najmłodsza wywróciła nam świat do góry nogami. Ciąża III - książkowa. 2 tyg. przed porodem na USG lekarz zauważył wadę serca. Skierowanie do klinki w Krakowie, gdzie miał odbyć się poród. Mąż zawiózł mnie w piątek, a już we wtorek Marysia chciała się już nami przywitać.

23 sierpnia 2016r. o godz. 15.40 – 2430 g i 49 cm przychodzi na świat siłami natury Maria Magdalena - córka Anny i Jakuba.

CZYTAJ DALEJ

Wadowice: muzeum papieskie podsumowało działalność w 2021 r_

2022-01-28 20:05

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

muzeum

Wadowice

KAI/Archiwum UMWM

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach podsumowało działalność w 2021 r. Zgodnie z przedstawionymi danymi, placówkę odwiedziło 116 tys. 856 osób, a muzeum pozyskało 5 tys. 479 nowych eksponatów.

„Nie był to łatwy czas, także dla instytucji kultury. Pandemia wymusiła na nas poszukiwanie nowych rozwiązań i zmian, by muzeum mogło działać zgodnie ze swoją misją” - zaznaczono na stronie internetowej placówki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję