Papieski Jałmużnik kwestuje na rzecz parafii w Strefie Gazy
Papież Franciszek ogłosił dzień 7 października dniem modlitwy i postu w intencji pokój dla całego świata. Ale modlitwa i post nie mogą obejść się bez jałmużny - rezygnujemy z czegoś naszego, aby dać innym, którzy są w trudnej sytuacji lub nawet którym grozi śmierć.
Tym kierował się kard. Konrad Krajewski, Jałmużnik Jego Świątobliwości, zachęcając uczestników Synodu do kolekty na rzecz potrzebujących. Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji popołudniowej Synodu kard. Krajewski pojawił się z koszem przed wejściem do Aulii Pawła VI, aby zebrać jałmużnę.
Ujawniono, że zebrane pieniądze zostaną przesłane bezpośrednio proboszczowi katolickiej parafii w Strefie Gazy, do którego Papież dzwoni codziennie już od roku, by wspierać duchowo wspólnotę ludzi, która gromadzi się tam i żyje wokół kościoła. Ludzie Ci dostaną też, tak bardzo potrzebną pomoc finansową.
Nabożeństwo biblijne, podczas którego zebrani modlili się w intencji dzieci zamordowanych przez Niemców w 1943 r. na Cmentarzu Żydowskim, rozpoczęło w piątek wieczorem dwudniowe obchody XVIII Dnia Judaizmu w Kielcach. Modlono się w kaplicy klasztoru ojców kapucynów.
Nabożeństwu przewodniczył o. Adama Sroka OFM Cap, proboszcz parafii św. Franciszka. Homilię wygłosił ks. Janusz Daszuta, pastor Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Kielcach. Obecny był m.in Bogdan Białek, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.
„Uważam za wysoce nieprawdopodobne, przynajmniej w najbliższej przyszłości, aby doktryna Kościoła dotycząca seksualności i małżeństwa uległa zmianie” - stwierdza Ojciec Święty w wywiadzie udzielonym dziennikarce Elise Ann Alen z portalu Crux w książce „Leon XIV: obywatel świata, misjonarz XXI wieku”, która ukazała się dzisiaj nakładem wydawnictwa Penguin Peru.
W obszernym wywiadzie udzielonym na potrzeby nowej biografii poświęconej jego osobie papież Leon XIV stwierdził, że jego podejście do katolików LGBTQ będzie podobne do podejścia jego poprzednika: postawa otwartości bez zmiany nauczania Kościoła.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.