Reklama

Niedziela Kielecka

Makulatura na misje

Akcja zbiórki makulatury na misje rozwija się. Przedstawiciele szkół, instytucji, a przede wszystkim proboszczowie parafii zgłaszają chęć udziału w naszym projekcie. Ruszyła strona internetowa, na której umieszczamy bieżące informacje, dotyczące zbiórki: www.studniewsudanie.pl. Na stronie można się dowiedzieć, między innymi gdzie znajdują się kontenery, do których możemy wrzucać makulaturę przeznaczoną na misje. Na stronie znajdziemy także adres mailowy, na który możemy przesyłać zdjęcia z akcji. O tym, jak chętnie mieszkańcy naszej diecezji włączają się w pomoc misjonarzom z Afryki świadczy fakt, iż w ciągu dwóch miesięcy zebraliśmy: 33 800 kg makulatury!

Reklama

Jest to olbrzymia ilość surowca, który w Polsce traktowany jest jako odpad, a może uratować komuś życie. Najwięcej makulatury zebrali mieszkańcy parafii św. Józefa Robotnika. W tej parafii kontener był ustawiany już dwukrotnie, łącznie zebrane zostało: 10 700 kg, bardzo dużą ilość makulatury zebrali mieszkańcy małej parafii Wolica koło Tokarni: aż 4 400 kg, dużo makulatury zebrali uczniowie Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej: 3 250 kg. Jeszcze więcej makulatury zebrane zostało w parafii bł. Józefa Pawłowskiego z Włoszczowy - przeszło 3 900 kg, deklarując kolejną zbiórkę. Nas, organizatorów, cieszy każda ilość makulatury, nie chodzi o „bicie rekordów”, tylko o systematyczną zbiórkę. Przyjeżdżamy i odbieramy nawet małe ilości papieru czy tektury. Każdy kilogram przybliża nas do naszego celu, jakim jest budowa studni w Sudanie Południowym. Najbardziej cieszy fakt, że księża proboszczowie widząc efekty zbiórki makulatury, chcą ją organizować cyklicznie, aby mieszkańcy parafii mogli raz w miesiącu oddawać makulaturę na ten pożyteczny cel. Już wkrótce powstanie grafik ustawiania kontenerów przed kilkoma kieleckimi parafiami. Do naszej akcji przyłączyło się stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie”, jej członkowie dowożą nam makulaturę zbieraną w kilku kieleckich szkołach.

Makulaturę odbieramy z miejscowości odległych od Kielc do 50 km. W sporadycznych wypadkach - gdy zebrane jest więcej makulatury, możemy podjechać do miejscowości znajdującej się dalej. Odbiór jest bezpłatny, wszystkie koszty pokrywają organizatorzy. Dziękując wszystkim za pomoc, czekam na kolejne parafie, szkoły czy instytucje chcące włączyć się do naszej akcji.

Miejsca ustawienia kontenerów od 2 do 7 maja: parafia Oleśnica oraz parafia Świętych Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie (w rynku). Od 10 do 14 maja parafia Tumlin, 13-17 maja Zespół Szkół na Białogonie w Kielcach ul. Górników Staszicowskich.
17 maja kontener będzie ustawiony przy kościele Niepokalanego Serca NMP przy ul. Urzędniczej w Kielcach oraz w parafii św. Józefa Robotnika na kieleckim Szydłówku. Kontakt z organizatorem akcji Władysławem Burzawą: 790-561-622

2013-04-26 15:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Studnia za makulaturę

Co miesiąc w kilku warszawskich parafiach zbierana jest makulatura z myślą o misjach i finansowaniu budowy studni w Sudanie Południowym. Wkrótce do zbiórki dołączy kilka parafii na Pradze

Akcję zainicjowali w Łodzi i Płocku przed dwoma laty członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Pomysł wziął się, jak mówi ks. Kazimierz Kurek, salezjanin z Płocka, jeden z prekursorów akcji, z natchnienia Bożego i po informacjach o sytuacji w Sudanie Południowym.

CZYTAJ DALEJ

Film „Fatima” w kinach od 1 października

2021-09-09 10:15

[ TEMATY ]

film

Fatima

Materiał prasowy

Już 1 października do kin w całej Polsce trafi portugalsko-amerykański film „Fatima” w reżyserii Marco Pontecorvo. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach maryjnych, które dały siłę milionom chrześcijan. Według recenzentów ten obraz to jak dotąd najbardziej przekonująca adaptacja tej wyjątkowej historii.

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach I wojny światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w tych okolicznościach troje dzieci z Fatimy - Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos - doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

CZYTAJ DALEJ

Święty Krzyż: włodarze 10 gmin świętokrzyskich sprzeciwiają się szkalowaniu oblatów

2021-09-28 20:46

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

oblaci

Archiwum autora

Opactwo na Świętym Krzyżu

Opactwo na Świętym Krzyżu

Sprzeciw wobec rozpowszechnianych w przestrzeni publicznej przez przeciwników zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego komunikatów szkalujących działalność Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu wyrazili 28 września we wspólnym stanowisku wójtowie i burmistrzowie 10 gmin zrzeszonych w Związku Gmin Gór Świętokrzyskich.

Stanowisko wójtów i burmistrzów – członków Związku Gmin Gór Świętokrzyskich - w sprawie komunikatów związanych z planami zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego, które pojawiają się w przestrzeni publicznej odnośnie do działalności Domu Zakonnego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu poparł m.in. także wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podczas konferencji pasowej w Kielcach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję