Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" przygotowało kolejną pomoc dla świadomych swych obowiązków rodziców, wychowawców, nauczycieli. Po kolorowankach związanych z bożonarodzeniową tematyką, po Jasełkach - misterium w trzech aktach, po Bożym Narodzeniu. Nabożeństwie przy żłóbku, pomyślanych jako materiały do wykorzystania w pracy z dziećmi szkolnymi, Wydawnictwo zaproponowało w tym roku coś dla najmłodszych chrześcijan - przedszkolaków i uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. Jasełka autorstwa Ewy Stadtmüller przeznaczone są właśnie dla nich.
Książeczka zawiera scenariusze ośmiu oryginalnych przedstawień. Możemy w niej znaleźć nie tylko jasełka tradycyjne - występują w nich postacie biblijne, ale także jasełka góralskie, krakowskie, leśne czy bajkowe w nietypowy sposób przybliżające wydarzenia z betlejemskiej stajenki. Teatrzyki ukazują prostym, ciepłym językiem, jak wielkim darem dla człowieka są narodziny Syna Bożego i jak na ten dar powinien on odpowiedzieć. W radosny sposób wprowadzają maluchy w tematykę narodzin Jezusa. Krótkie, melodyjne wierszyki Ewy Stadtmüller z łatwością zapadają w pamięć i małym aktorom, i widzom. Zrozumiały język dociera do najmniejszych. Scenariusze, przy odrobinie inwencji, wykorzystaniu pomysłowych strojów i rekwizytów, pomogą uświetnić każde bożonarodzeniowe spotkanie. Jasełka czy wystawione kameralnie przy rodzinnym stole, czy na wielkiej scenie dostarczą wielu wzruszeń, a mistrzowsko odegrane przez nasze pociechy będą wspominane przez długie lata.
Ks. prał. Ryszard Szkoła, kapłan diecezji świdnickiej
Świdnicka Kuria Biskupia zwróciła się do wiernych z apelem o modlitwę w intencji ks. prał. Ryszarda Szkoły, wieloletniego proboszcza parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu. Kapłan od kilku dni przebywa w szpitalu, a jego stan określany jest jako poważny.
Świdnicka Kuria Biskupia poinformowała, że ks. prał. Ryszard Szkoła od kilku dni przebywa w Szpitalu w Bogatyni. Jak przekazano w oficjalnym komunikacie, stan duchownego jest poważny.
Przed Bogiem nie musimy grać, przed Bogiem nie musimy udawać, przed Bogiem nie musimy zakładać maski. Możemy być sobą, możemy być autentyczni. Bo przecież jest w człowieku ogromne pragnienie, by stanąć przed kimś w prawdzie i być w tej prawdzie przyjętym, zaakceptowanym i kochanym - mówił bp Radosław Orchowicz do młodych, którzy uczestniczą w XVI Paulińskich Dniach Młodych w sanktuarium w Biechowie, a 17 lipca modlili się w katedrze gnieźnieńskiej, a następnie odwiedzili Lednicę.
Przed Bogiem nie musimy grać, przed Bogiem nie musimy udawać, przed Bogiem nie musimy zakładać maski. Możemy być sobą, możemy być autentyczni. Bo przecież jest w człowieku ogromne pragnienie, by stanąć przed kimś w prawdzie i być w tej prawdzie przyjętym, zaakceptowanym i kochanym - mówił bp Radosław Orchowicz do młodych, którzy uczestniczą w XVI Paulińskich Dniach Młodych w sanktuarium w Biechowie, a 17 lipca modlili się w katedrze gnieźnieńskiej, a następnie odwiedzili Lednicę.
Jestem głęboko przekonany, że treść książki, którą czytelnik trzyma w ręku, najpełniej jak to tylko możliwe odpowiada temu, co znalazłoby się w zapowiadanym przez samego Sheena dziele o demonach.
Wykorzystano w niej wyłącznie własne słowa arcybiskupa. Choć zostały spisane lub wypowiedziane mniej więcej pół wieku temu, dziś być może są jeszcze bardziej aktualne niż wtedy. Arcybiskup Fulton Sheen niewątpliwie miał dar proroczy, a wiele z jego proroctw się ziściło. W trakcie lektury czytelnik natknie się na kilka uwag redaktorskich, aczkolwiek starałem się ograniczyć je do minimum. Zrobiłem tak przede wszystkim dlatego, że znacznie bardziej
interesuje mnie to, co ma do powiedzenia Sheen, niż to, co
mam do powiedzenia ja. Jestem w tym względzie purystą. Nie
podoba mi się nawet przepis, który zezwala na skorzystanie
z „wyznaczonego pałkarza” w baseballu. Niektóre fragmenty
odrobinę wygładziłem, aby łatwiej się je czytało, ale dołożyłem wszelkich starań, aby ich treść zachować w jak najczystszej
formie.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.