Reklama

Niedziela Sosnowiecka

O co chodzi w życiu?

Każde spotkanie rozpoczyna się kolacją, a to doskonała sposobność do bliższego poznania się. Potem jest wykład. Organizatorzy zapewniają atrakcyjność wykładu: obrazowe przykłady, przemyślaną logikę przemówienia, poczucie humoru i zgodność z nauką Kościoła. Następnie - spotkanie „przy kawie” w grupie kilku osób. Wówczas można słuchać, dowiadywać się, dyskutować i odkrywać, a także pytać. A wszystko to w ramach kursu Alfa, który daje otwartą dla każdego szansę poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej.

Swobodna i przyjazna atmosfera, przystępna forma i humor - to atuty Alfy. Ten kurs jest dla Ciebie jeśli szukasz odpowiedzi na pytania, typu: czy jest w życiu coś więcej; kim jest Jezus; dlaczego Jezus umarł; skąd mogę mieć pewność co do swojej wiary; dlaczego i jak się modlić; dlaczego i jak czytać Biblię; w jaki sposób Bóg nas prowadzi; kim jest Duch Święty; co czyni Duch Święty; jak zostać napełnionym Duchem Świętym; jak przeżyć życie; jak przeciwstawiać się złu; dlaczego i jak opowiadać innym o Jezusie; czy Bóg dziś uzdrawia?

Reklama

Spotkanie inaugurujące, tak jak i cały kurs, na który składa się dziesięć spotkań, jest darmowy. Udział może wziąć każdy, a w szczególności osoby, które pragną zaznajomić się z chrześcijaństwem, nowo nawróceni chrześcijanie oraz ludzie, którzy chcą „odświeżyć” swoją wiarę. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 marca o godz. 15 na plebanii parafii Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie. Kolejne spotkania będą odbywały się w soboty o godz. 18, z wyłączeniem świąt.

Wszelkie informacje i zapisy - na stronie www.alfa.odnowa.org.pl oraz pod numerem telefonu 510-602-784. Organizatorzy proszą o telefonowanie w weekendy lub w tygodniu po godz. 16.

Kurs Alfa jest wspólnym dziełem sosnowieckiej Fundacji „Exodus” i wspólnot Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji. Przy tej okazji warto przypomnieć, iż Odnowa w Duchu Świętym powstała jako pewne przeżycie duchowe, i ci, którzy go doświadczali zaczęli stawiać sobie pytanie: co jest istotą tego doświadczenia i dokąd ono prowadzi? Jest to bardzo charakterystyczne dla Odnowy w Duchu Świętym, iż nie ma w niej jakichś wyraźnych kierunków działania wynikających z ludzkiej pomysłowości, lecz jest raczej ciągła refleksja nad działaniem Pana Boga i odczytywanie znaków sugerujących kolejne etapy.

W codzienności, wśród natłoku wydarzeń i informacji, wśród pośpiechu i wielu obowiązków trudno usłyszeć głos Boga i z dystansem spojrzeć na własne życie. Stąd propozycja Alfy - kursu, z którego będzie można się dowiedzieć, o co tak naprawdę chodzi w życiu. Można tam pytać o wszystko; to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne.

2013-03-11 09:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kurs, który łączy, wzmacnia i pogłębia wiarę

Niedziela bielsko-żywiecka 1/2013, str. 4-5

[ TEMATY ]

kurs Alfa

CHFŻM

Agnieszka Karbowiak

Agnieszka Karbowiak

Zarówno w Bielsku-Białej, jak i w Ustroniu i w tym roku zorganizowano kurs Alfa. Spotkania w ramach kursu odbywały się od 9 października przez kolejne 10 wtorków w Klubie „Drachma” w Centrum Animacji Działań Twórczych. Bielski kurs Alfa zorganizowała Wspólnota „Miasto na górze” działająca przy parafii św. Maksymiliana w Aleksandrowicach w Bielsku-Białej. W Ustroniu kurs rozpoczął 10 września w budynku organizatora edycji ustrońskiej, czyli w siedzibie Chrześcijańskiej Fundacji Życie i Misja. Obejmował cykl 15 spotkań i zakończył się 10 grudnia.

MONIKA JAWORSKA: - Niedawno w diecezji bielsko-żywieckiej w dwóch miejscach - w Bielsku-Białej i w Ustroniu - prawie że równocześnie odbywał się kurs Alfa. Pani była zaangażowana w kursie w Ustroniu. Proszę mi zatem powiedzieć, czym jest właściwie kurs Alfa? Jaki jest jego cel?

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Niedzielski: podpisaliśmy trójstronne porozumienie z ratownikami i pracodawcami

2021-09-22 10:47

[ TEMATY ]

ratownictwo medyczne

Adam Niedzielski

PAP/Piotr Nowak

Przedstawiciele komitetu protestacyjnego ratowników medycznych, pracodawców i Ministerstwa Zdrowia podpisali porozumienie – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. "Ma ono charakter trójstronny w formule, w jakiej rozmawialiśmy" – dodał.

We wtorek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję