Reklama

Niedziela Łódzka

Pabianice

Dialogi młodych

Niedziela łódzka 2/2013, str. 2

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Ks. Mariusz Wojturski

Pierwsze spotkanie poprowadził ks. Przemysław Góra

Pierwsze spotkanie poprowadził ks. Przemysław Góra

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Czy jeszcze wierzę i dlaczego wierzę w Boga” - to temat pierwszego spotkania z cyklu „Dialogi Młodych o wierze”, które odbyło się 21 grudnia w kościele pw. NMP Różańcowej w Pabianicach.

Bezpośrednim impulsem do zorganizowania cyklu był pomysł Arcybiskupa Metropolity łódzkiego, żeby regularnie spotykać się z mieszkańcami archidiecezji na „Dialogach w katedrze”, odpowiadając na pytania zadawane „na żywo” i za pośrednictwem Internetu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pabianickie spotkania organizowane będą w trzeci piątek miesiąca o godz. 19 w kościele pw. NMP Różańcowej. Każde z nich składać się będzie z nabożeństwa, konferencji tematycznej i czasu na zadawanie pytań. Pytania są przesyłane za pomocą Facebooka i strony internetowej, ale można też zadawać je na bieżąco. Organizatorzy spotkań pragną, aby to był prawdziwy dialog, nie tylko monolog księży, ale też wypowiedzi młodych ludzi, pytania, refleksje, dzielenie się doświadczeniem wiary.

Spotkania będą prowadzić duszpasterze młodzieży z różnych parafii Pabianic. Pierwsze z nich otworzył diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Przemysław Góra, a konferencję wygłosił ks. Krzysztof Rybicki, wikariusz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach i przewodnik pabianickich grup pielgrzymkowych. Pabianicki cykl spotkań prowadzony będzie do czerwca 2013 r.

2013-01-10 14:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pomagając, stajemy się szczęśliwymi

Ponad 500 osób uczestniczyło w zjeździe Szkolnych Kół Caritas Diecezji Rzeszowskiej 20 listopada 2019 r. Gościem spotkania był ks. Jakub Bartczak. „Pomagając innym, sami stajecie się szczęśliwymi ludźmi” – przekonywał dzieci i młodzież duchowny raper

Spotkanie odbyło się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. J. S. Pelczara w Rzeszowie. W zjeździe uczestniczyli wolontariusze i opiekunowie Szkolnych Kół Caritas zarówno ze szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych leżących na terenie północnej części diecezji rzeszowskiej (dzień wcześniej w Jaśle spotkali się członkowie SKC z południowej części diecezji).
CZYTAJ DALEJ

Izrael wydalił katolickiego księdza z Zachodniego Brzegu

2026-05-14 10:52

[ TEMATY ]

kapłan

Izrael

Bożena Sztajner/Niedziela

Ks. Luis Salman pochodzi z Jordanii. Był proboszczem w miasteczku Bajt Sahur, administracyjnie należącym do aglomeracji Betlejem. Znane jest ono z sanktuarium Pola Pasterzy. 80 proc. mieszkańców stanowią chrześcijanie, a pozostałą część muzułmanie. Izraelskie władze odmówiły kapłanowi odnowienia wizy i tym samym zmusiły do go do opuszczenia Palestyny.

Przedstawiciele Kościoła i lokalni chrześcijanie zwracają uwagę na rosnące trudności w uzyskaniu lub przedłużeniu wiz dla duchownych z Jordanii, Libanu, Syrii i Egiptu, którzy służą arabskojęzycznym wspólnotom na terytoriach palestyńskich. Przykładem może być ks. Yusuf Asaad, który posługiwał w parafii Świętej Rodziny w Gazie. Pochodzący z Egiptu duchowny organizował wsparcie dla mieszkańców po izraelskim ataku w październiku 2023 roku. W ubiegłym roku Izrael odmówił mu przedłużenia wizy i kapłan został zmuszony do opuszczenia parafian. Po swym wydaleniu spotkał się w Watykanie z Leonem XIV.
CZYTAJ DALEJ

Rzym: Wystawa „Uniwersytet La Sapienza i papieże”

2026-05-14 19:20

[ TEMATY ]

wystawa

Rzym

@Vatican Media

Wystawę zorganizowano z okazji wizyty i wystąpienia Leona XIV na La Sapienzy

Wystawę zorganizowano z okazji wizyty i wystąpienia Leona XIV na La Sapienzy

Z okazji dzisiejszej wizyty i wystąpienia Leona XIV na rzymskim uniwersytecie w Pałacu Rektoratu zorganizowana została wystawa dokumentująca związki papieży z uczelnią na przestrzeni wieków.

Największy obecnie uniwersytet w Europie (120 tys. studentów) i pierwszy papieski powstał w 1308 r. na podstawie bulli Bonifacego VIII pod nazwą Studium Urbis. Wystawa dokumentuje ponad siedem wieków historii uczelni. Czynna będzie do 14 lipca.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję