Reklama

Radio Rodzina

„Dla Rodziny, o Rodzinie, z Rodziną” - to hasło przyświeca Archidiecezjalnej Rozgłośni i z nim dociera ona do dziesiątków tysięcy słuchaczy. Audycje podejmujące temat wychowania w rodzinie i patriotyzmu to jeden z priorytetów Radia Rodzina. Rozgłośnia nadaje z Wrocławia. Od szesnastu lat z Ostrowa Tumskiego falami radiowymi płyną programy o treści katolickiej. Misją rozgłośni jest ewangelizacja i przekazywanie Dobrej Nowiny w sposób nowoczesny i przystępny dla wszystkich. W ofercie programowej znajdują się również audycje o charakterze społecznym oraz politycznym. Radio Rodzina można słuchać w Świdnicy na częstotliwości 98, 1 FM, w Kotlinie Kłodzkiej na 107, 2 FM oraz on-line przez stronę internetową www.radiorodzina.pl

Niedziela świdnicka 38/2009

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z historii Radia

Dekretem z 10 października 1993 r. kard. Henryk Gulbinowicz daje formalne podwaliny rozgłośni, którą zainicjowała grupa świeckich katolików inspirowanych przez Krzysztofa Dracza. 16 października 1993 r., w piętnastą rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II i 750-lecie śmierci św. Jadwigi Śląskiej, nowa rozgłośnia zaczęła nadawać program. Przez pierwsze pięć lat radiem kierował ks. Mirosław Drzewiecki, wówczas duszpasterz środowisk twórczych, natomiast w grudniu 1998 r. dyrektorem został ks. Cezary Chwilczyński, a zastępcą dyrektora Janusz Dariusz Telejko.

Studio świdnickie

Dzięki wielkiej przychylności bp. Ignacego Deca oraz jego osobistym staraniom wierni diecezji świdnickiej już od kilku miesięcy mogą słuchać programu Radia Rodzina. Na najwyższej w Polsce wieży świdnickiej katedry został umieszczony nadajnik, który udało się zdobyć dzięki pomocy Episkopatu amerykańskiego. Stosunkowo niedawno postawiono również nadajnik na Górze Iglicznej, dzięki temu zasięg rozgłośni w diecezji świdnickiej zdecydowanie się powiększył. Bp Ignacy Dec 18 maja 2009 r. powołał ks. Tomasza Puśleckiego na redaktora - korespondenta Katolickiego Radia Rodzina. Dzięki temu falami radiowymi płyną wiadomości z naszej diecezji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Program

Autorzy programów poświęcają wiele uwagi sprawom społecznym i religijnym. Chcąc jak najlepiej przybliżyć je słuchaczom i rzetelnie przedstawić, zapraszają do studia przedstawicieli władz administracyjnych i samorządowych, hierarchów Kościoła Katolickiego, ale także innych wyznań chrześcijańskich oraz wielu różnych środowisk. Zwracają się do osób promujących prozdrowotny styl życia i prorodzinne postawy. Dla redakcji Radia Rodzina bardzo ważne są działania zmierzające do zwalczania patologii społecznych i występujące przeciwko takim zagrożeniom jak narkomania i wszelkie uzależnienia, przemoc, sekty. Szczególnie cenne są audycje przygotowywane dla młodych przez ich rówieśników. Stąd współpraca z uczniami salezjańskiego LO we Wrocławiu, czy przedstawicielami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży. Autentyzm nie tylko tych programów zapewniają osoby dzielące się swoim świadectwem, które doświadczyły omawianego przez siebie problemu. Szczególne miejsce na antenie Radia Rodzina zajmuje codzienna Eucharystia transmitowana z archikatedry wrocławskiej w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 10.00.

Reklama

Dla kogo to Radio?

Coraz częściej wielu z nas tęskni za wyciszeniem, spokojem, łagodnością i szacunkiem dla człowieczeństwa. Media przepełnione agresją, podniesionymi głosami, ostrą muzyką, bezwzględną krytyką, męczą coraz więcej osób. Odrzucają je nie tylko ci, którzy z racji wieku potrzebują zupełnie innej formy przekazu informacji, mądrzejszych komentarzy i zrozumienia dla różnych poglądów. Wolna wola i prawdziwe, bezinteresowne uczucia - tego współczesnemu człowiekowi brakuje najbardziej. Szuka więc młody i stary drogowskazów, dzięki którym to osiągnie. A one są tak blisko, w zasięgu ręki. Wystarczy ustawić radiowe fale na częstotliwość Radia Rodzina, by znaleźć to wszystko. Audycje, które nie nudzą i nie męczą. Rozmówcy, którzy nie rozsiewają nienawiści, tylko radzą, jak dobrem odpowiadać na zło. Przykłady, które budują a nie rujnują. Muzyka, która nie przeszywa mózgu i uszu, jak świder, ale gdy trzeba obudzi, innym razem ukoi nerwy, to znów rozbawi lub wzruszy. Wszystko to płynie ze studia Archidiecezjalnej Rozgłośni, jednej z nielicznych, mających wiele cech dobrego przyjaciela. Katolickie Radio Rodzina z siedzibą na wrocławskim Ostrowie Tumskim, pod legendarną „Czwórką”, to prawdziwy przyjaciel.

Dlaczego warto słuchać Radia Rodzina?

Dlatego, że każdego dnia płyną w eter dobre słowa nadziei i niezwykle potrzebne, choć czasem gorzkie słowa prawdy. Ważne rozmowy uzupełniają wyważone i mądre komentarze. „Bardzo cenimy sobie udział autorytetów z różnych dziedzin w audycjach Radia Rodzina. Ludzie są największym bogactwem naszej rozgłośni. To oni kształtują jej program i tworzą więź z naszymi słuchaczami. To dzięki nim podawane przez nas informacje są wiarygodne, komentarze przekonywające, a publicystyka ciekawa” - mówi ks. Cezary Chwilczyński. Lista gości, którzy odwiedzili tę rozgłośnię jest bardzo długa, nie brakuje wybitnych ludzi Kościoła, świata polityki i kultury Pobudzające do myślenia felietony przyciągają uwagę słuchaczy z takim samym powodzeniem, jak interesujące reportaże. Relacje na żywo z najważniejszych uroczystości religijnych, diecezjalnych, dekanalnych i parafialnych oraz niedzielnych i codziennych Mszy św. mają liczne grono zwolenników, a jednocześnie umożliwiają uczestnictwo w tych wydarzeniach ludziom chorym i niepełnosprawnym.

Jak wspierać rozwój Radia?

Przede wszystkim słuchając i zachęcając innych do słuchania. Czasami spotykamy się z postawą, która wskazuje: katolickie? Dziękuję. Kiedyś jechałem samochodem i towarzysze podróży prosili, abym nastawił jakąś stację z dobrą muzyką, ponieważ prowadziłem poprosiłem pasażerkę, aby poszukała coś odpowiedniego. Trwało to chwilę, ustawiła stację i popłynęła muzyka, która przypadła do gustu. Jakie było zdziwienie, kiedy tuż przed godziną 21.00 spokojny głos w radiu poinformował o przygotowywaniu się do modlitwy Apelu. Radio Rodzina towarzyszyło już nam do końca podróży.
Rozgłośnia utrzymuje się dzięki darom radiosłuchaczy, sponsorów, ludzi życzliwych, o wielkim sercu i rozumie, którzy doceniają jego działalność. To dzięki nim poprawiają się warunki pracy redakcji. To ich wsparcie umożliwia reporterom Radia Rodzina docieranie do wielu ludzi i spraw. Dzięki darczyńcom realizowane są radiowe wizyty w parafiach całej archidiecezji, a relacje na żywo z wydarzeń dziejących się nawet w najodleglejszych miejscowościach regionu płyną w radiowy eter. Dziennikarze trafiają z mikrofonem do wspólnot parafialnych i samorządowych. Rozmawiają z ludźmi o ważnych dla nich sprawach w miejscu ich zamieszkania. Radio obejmuje patronatem medialnym wiele sympozjów, konferencji, festiwali, festynów, charytatywnych koncertów, inicjatyw podejmowanych dla dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin i niezależnie od tego, gdzie się one odbywają może je transmitować „na żywo”. Wspierajmy więc radio również materialnie, to pomoże w dalszym rozwoju tej cennej inicjatywy. Słuchajmy Radia Rodzina.

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2024 r.

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

„Objawienia” w Trevignano nie są nadprzyrodzone

2024-06-27 18:22

[ TEMATY ]

objawienia

Dykasteria Nauki Wiary

Trevignano

Wikipedia/Emo z włoskiej Wikipedii, Creative Common

Trevignano Romano

Trevignano Romano

Stolica Apostolska wypowiedziała się ostatecznie nt. wydarzeń w podrzymskim Trevignano. Stwierdziła jednoznacznie, że nie mają one charakteru nadprzyrodzonego. Informuje o tym komunikat Dykasterii Nauki Wiary, zgodny z nowymi normami dotyczącymi rozeznawania domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych. Decyzja ta oznacza, że do tego miejsca nie można pielgrzymować, sprawować tam sakramentów i prowadzić modlitwy, zarówno publicznej jak i prywatnej.

Ordynariusz diecezji Civita Castellana, na terenie której leży Trevignano, już 6 marca 2024 roku zabronił wiernym udawać się do miejsca domniemanych objawień Maryi. Kapłanom zakazał sprawować tam sakramenty i prowadzić modlitwy. Bp Marco Salvi po wysłuchaniu świadectw napływających z okolicy i korzystając z ustaleń komisji ekspertów, wydał dekret. Komisja złożona była z mariologa, teologa, kanonisty, psychologa. Biskup wziął pod uwagę także ekspertyzy zewnętrzne. W dekrecie stwierdził jednoznacznie: „Constat de non supernaturalitate” („Nie ma nic nadprzyrodzonego”). Mimo to wiele osób, także spoza Włoch, wciąż przybywało do tego miejsca. Co więcej, rzekoma „wizjonerka” Gisella Cardia (wg danych Urzędu Stanu Cywilnego - Maria Giuseppa Scarpulla) nadal twierdziła, że otrzymuje przesłania od Matki Bożej. Dokonywała też kolejnych „cudów rozmnożenia gnocchów” (rodzaj włoskiego makaronu typu kopytka). Na swej posesji ustawiła też skrzynkę, a przybywający byli nakłaniani do wrzucania tam „ofiar” za otrzymane słowa Maryi.

CZYTAJ DALEJ

30 czerwca: Kto dziś gra i o której godzinie? 1/8 finału Euro 2024

2024-06-30 06:25

[ TEMATY ]

Euro 2024

PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

W fazie grupowej Gruzini sensacyjnie wygrali z Portugalią 2:0

W fazie grupowej Gruzini sensacyjnie wygrali z Portugalią 2:0

30 czerwca 2024 r. - kolejny dzień piłkarskich zmagań podczas ME 2024! Kto dziś gra? 1/8 finału Euro 2024.

W fazie grupowej Gruzini sensacyjnie wygrali z Portugalią 2:0. W Gelsenkirchen pierwszą bramkę dla Gruzji, jedynego debiutanta wśród uczestników turnieju, zdobył już w 94. sekundzie Chwicza Kwaracchelia. Był to piąty najszybszy gol w historii turnieju. Na 2:0 podwyższył Georges Mikautadze w 57. minucie z rzutu karnego. Portugalczycy wypadli kiepsko. Sfrustrowany Cristiano Ronaldo, śrubujący rekord występów na Euro (jest jedynym piłkarzem, który zagrał w sześciu turniejach, w środę rozgrywał 28. mecz), otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Inna sprawa, że zespół z Półwyspu Iberyjskiego już wcześniej był pewny awansu z pierwszego miejsca w grupie po zwycięstwach nad Czechami (2:1) i Turcją (3:0). Faza pucharowa, w której przegrywający odpada, rozpoczęła się wczoraj meczami Szwajcaria - Włochy i Niemcy - Dania.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję