Reklama

Polska

Bp Dydycz: Ukochany nasz Pasterzu, przybywaj jak najrychlej

[ TEMATY ]

bp Antoni Długosz

Marcin Żeglińśki

W dniu dzisiejszym o godzinie 12.00 ze Stolicy Apostolskiej została przekazana wiadomość, w postaci następującego Komunikatu opublikowanego przez Nuncjaturę Apostolską w Warszawie: „Ojciec Święty Franciszek:
1. Przyjął rezygnację księdza biskupa Antoniego Dydycza OFMCap. z posługi biskupa drohiczyńskiego, złożoną zgodnie z kan. 401§1 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
2. Mianował biskupem drohiczyńskim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej Tadeusza Pikusa.

Warszawa, 29 marca 2014 roku.


Podpisał:
+ Celestino Migliore
Nuncjusz Apostolski”.

Drodzy Bracia w kapłaństwie,
Siostry i Bracia w życiu konsekrowanym,
Ukochani Diecezjanie!

Z głębi serca pragnę dziękować Panu Bogu jako Najlepszemu Ojcu, że pod koniec tygodnia, w czasie którego radowaliśmy się wspomnieniem Zwiastowania Pańskiego, zapowiadającego przyjście na świat Odkupiciela, także i nasza Diecezja otrzymała radosną wieść.

Oto został powołany nowy Pasterz, a jest nim Ks. Prof. Tadeusz Pikus, dotychczasowy od lat 15 biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. Nadejdzie stosowna chwila, aby w pełniejszym zakresie podzielić się Jego bogatym w prace ewangelizacyjne życiorysem. Dzisiaj zaś serdecznie witam Księdza Biskupa w imieniu całej Diecezji i własnym.

Reklama

Dziękujemy Ojcu Świętemu Franciszkowi za pamięć i troskę o naszą diecezję.

Dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi Celestino Migliore za umacnianie więzi pomiędzy nami, a Stolicą Apostolską.

Dziękujemy Maryi - Matce Kościoła jako Patronce naszej Diecezji, że zgodziła się, aby ta ważna dla nas wieść dotarła w tygodniu jej Zwiastowania.

Księże Biskupie, Ukochany nasz Pasterzu, przybywaj jak najrychlej. Naszą modlitwą będziemy towarzyszyli tak w czasie podróży do Drohiczyna, jak i podczas pełnienia pasterskiej posługi. Czekamy z otwartymi sercami tak, jak to powinno mieć miejsce w Żywym Kościele Chrystusa.

Jednocześnie pragnę poinformować, że termin ingresu podamy natychmiast, jak tylko Nasz Nowy Pasterz nam to przekaże. A w jutrzejszą niedzielę, niedzielę Laetare - czyli Radości - odśpiewajmy we wszystkich kościołach Te Deum laudamus. I wszystkich Diecezjan serdecznie proszę - nie ustawajcie w modlitwach w intencji naszego Biskupa Tadeusza.

2014-03-29 21:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Długosz: wolna Ojczyzna jest darem i wielkim zadaniem

[ TEMATY ]

Długosz bp

bp Antoni Długosz

Ks. Mariusz Frukacz

„Miłość Ojczyny to odpowiedzialność za jej obecny i przyszły kształt. Wolna Ojczyzna jest darem i wielkim zadaniem” – mówił dziś w homilii bp senior Antoni Długosz, który przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie z okazji obchodów 98. rocznicy odzyskania niepodległości.

W uroczystej Mszy św. wzięli udział mieszkańcy Częstochowy, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele parlamentu, organizacje kombatanckie, środowiska patriotyczne i niepodległościowe, Kompania Honorowej 1 Pułku Specjalnego Komandosów z Lublińca, młodzież i dzieci, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Solidarni z Kościołem na Wschodzie. Świadectwo z Ukrainy

2022-12-04 17:09

Marzena Cyfert

Parafia Ducha Świętego gościła o. Mariusza Krawca, misjonarza z Ukrainy

Parafia Ducha Świętego gościła o. Mariusza Krawca, misjonarza z Ukrainy

II Niedziela Adwentu to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w sposób szczególny Kościołowi na Ukrainie.

Wpieramy modlitwą i pomocą materialną wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. W parafiach goszczą misjonarze, którzy dzielą się świadectwem swojej posługi na tych terenach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję