Reklama

Niedziela Kielecka

Z radością w Orszaku Trzech Króli

W Kielcach obchody rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka, który przed laty był pomysłodawcą organizacji Orszaku – jednego z pierwszych w Polsce. To pierwsze w Kielcach kolędowanie z Trzema Królami odbyło się w 2011 r., tuż po ustanowieniu przez Sejm 6 stycznia dniem wolnym od pracy.

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

diecezja kielecka

Agnieszka Dziarmaga

- Słuchając Ewangelii przenieśliśmy się w odległą przeszłość. Ujmują nas Trzej Królowie, którzy narażając swoje życie szukają narodzonego Króla. „Gdzie jest Nowonarodzony Król żydowski?”- dopytują w Jerozolimie - mówił. Szukając Dzieciątka, szukają objawiającego się Boga, Boga, które będzie Pasterzem. Dla Izraelitów był zapowiadany przez proroków. Był oczekiwany…

Więcej w wydaniu papierowym Niedzieli Kieleckiej - 16.01.2022.

2022-01-10 10:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Napełnić swoje serce miłością

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Władysław Burzawa

- Jezus dzielił się swoim sercem z cierpiącymi, głodnymi, chorymi, pogardzanymi. Dzielił się jak chlebem, pragnął by ci, co mieli zatwardziałe serca uczynili swoje serca z ciała czyli, by przemienili swoje serce na dobre serce, by wypędzili z serca nienawiść, a napełnili serce miłością – mówił bp Marian Florczyk podczas Mszy św. sprawowanej 3 czerwca w kolejną, 31 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II na ziemi kieleckiej w Masłowie.

XV Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Papieża Polaka. Następnie niepełnosprawni wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył bp Marian Florczyk. W homilii mówił o potrzebie przemiany ludzkich serc, aby je napełnić miłością. Nawiązał do wizyty Ojca Świętego – Tu Jan Paweł II mówił w 1991 roku o krzyżu. „Wszak ta ziemia, to Ziemia Świętego Krzyża. Została ona zaszczycona relikwią Krzyża Chrystusowego już za czasów Bolesława Chrobrego. Krzyż jest wam drogi i o ten Krzyż walczyliście przez lata. Czyniliście wszystko, aby był on obecny w waszych domach, szkołach i zakładach pracy, aby był obecny we wszystkich waszych sercach. Patrząc na krzyż i kontemplując go uczmy się miłości – tej społecznej, rodzinnej i tej małżeńskiej”. Jan Paweł II poświęcił tej miłości najwięcej słów, bo przecież rodzina i małżeństwo ma mieć jedno serce – mówił Biskup. Po Mszy św. wszyscy wzięli udział w pikniku integracyjnym.

CZYTAJ DALEJ

Najlepszą szkołą modlitwy jest sama modlitwa

2023-02-06 07:04

[ TEMATY ]

modlitwa

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwy wschodnich Ojców Kościoła przeżywają prawdziwy renesans. Wpisują się we współczesne zainteresowanie życiem duchowym i tradycjami ascetycznymi. Przybliżają myśl chrześcijańskiego Wschodu. Są potrzebne w czasach, gdy wielu poszukuje hinduskich czy buddyjskich metod ascezy i medytacji, a nie poznaje własnego dziedzictwa duchowego.

Mimo że teksty te powstały w środowisku mnichów, nie są zarezerwowane dla zakonników, duchownych, mistyków czy specjalistów od duchowości. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną prowadzić autentyczne życie wiary. Przybliżają sposoby modlitwy osobistej, którą można praktykować w każdych warunkach. Pomagają lepiej i chętniej się modlić.

CZYTAJ DALEJ

Szef PSP o misji w Turcji: jako jedyni lądujemy w epicentrum, na lotnisku w Gaziantep

2023-02-06 15:39

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/Leszek Szymański

Jako jedyni lądujemy w samym epicentrum, na lotnisku, które będzie jak najbliżej epicentrum tego zdarzenia - powiedział w poniedziałek na konferencji przed wylotem do Turcji gen. brygady Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Potwierdził, że chodzi o lotnisko w Gaziantep.

Do Turcji na misję ratowniczą po trzęsieniu ziemi wyleci w poniedziałek grupa poszukiwawczo-ratownicza HUSAR Poland - 76 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i 8 wyszkolonych psów. Wraz ze strażakami na misję poleci pięć osób z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję