Reklama

Niedziela Świdnicka

Kaczorów: Ks. Tomasz Michalski objął urząd proboszcza

W II niedzielę adwentu bp Adam Bałabuch wprowadził na urząd proboszcza dotychczasowego administratora miejscowej parafii ks. Tomasza Michalskiego.

[ TEMATY ]

Kaczorów

ks. Tomasz Michalski

Stanisław Bałabuch

Wyznanie wiary i przysięga nowego proboszcza ks. Tomasza Michalskiego

Wyznanie wiary i przysięga nowego proboszcza ks. Tomasza Michalskiego

Uroczystości rozpoczęły się od odczytania przez dziekana dekanatu Bolków ks. kan. Wiesława Pisarskiego dekretu biskupa świdnickiego nominującego nowego proboszcza. Następnie ks. Tomasz Michalski przed biskupem i zgromadzeniem liturgicznym wyznał wiarę i formalnie objął kościelny urząd.

Uroczysta Msza św. połączona była z odpustem parafialnym ku czci św. Mikołaja – patrona dobroczynności. Bp Bałabuch w wygłoszonej homilii przywołał historyczną postać świętego, podsumowując, że o popularności św. Mikołaja świadczy piękny zwyczaj przebierania ludzi za św. Mikołaja i rozdawanie dzieciom prezentów. - Czynimy to na pamiątkę dobroci świętego, który starał się skrycie pomagać potrzebującym – mówił.

Następnie hierarcha przypomniał, że uświęcenie człowieka dokonuje się we wspólnocie parafialnej, przez słuchanie słowa Bożego, uczestnictwo w Eucharystii, przyjmowanie sakramentów świętych czy też praktykowanie miłosierdzia. - To wszystko dokonuje się poprzez posługę kapłańską, a w tej parafii konkretnie przez posługę ks. proboszcza Tomasza. Należy też pamiętać, że ks. proboszcz jest również tą osobą w parafii, która każdego dnia ogarnia swoich wiernych modlitwą, biorąc do ręki liturgię godzin – podkreślił biskup.

Reklama

W słowie skierowanym do nowego proboszcza biskup przypomniał, że ma on przyprowadzać ludzi do Jezusa, by rozpoznawali w Nim swojego Pana. - Bądź czytelnym znakiem naszego Pana i Zbawiciela dla swoich wiernych; dla tych, dla których Kościół uczynił cię pasterzem – mówił biskup, zachęcając jednocześnie wiernych do wspierania swojego proboszcza modlitwą, życzliwością i pomocą w budowaniu duchowym i materialnym wspólnoty parafialnej.

Przypomnijmy, że ks. Tomasz Michalski zastąpił na urzędzie proboszcza zmarłego 4 listopada 2020 roku ks. Piotra Mycana.


2021-12-07 01:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nagła śmierć częstym losem kapłana - Kaczorów pożegnał ks. Piotra Mycana

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

pogrzeb kapłana

Kaczorów

ks. Piotr Mycan

Archiwum prywatne

Mszy św. żałobnej w Kaczorowie przewodniczył bp Ignacy Dec

Mszy św. żałobnej w Kaczorowie przewodniczył bp Ignacy Dec

W sobotnie przedpołudnie 7 listopada wierni par. św. Mikołaja w Kaczorowie (dekanat Bolków) pożegnali ks. Piotra Mycana, który przez ostatnie dwa lata zarządzał miejscową parafią.

Mszy św. żałobnej przewodniczył bp senior Ignacy Dec. W wygłoszonej homilii w kościele parafialnym w pierwszy biskup świdnicki przypominał, że każdy kapłan posługujący w duszpasterstwie spełnia trzy podstawowe zadania.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy za chorych i pracowników służby zdrowia

2023-02-08 10:26

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Do modlitwy za chorych i wszystkich, którzy opiekują się chorymi zachęcił Ojciec Święty Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież przypomniał, że w sobotę, 11 lutego będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

MON: polscy medycy wojskowi są w Turcji

2023-02-09 07:18

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Wojskowi medycy z Polski są w Turcji, gdzie będą udzielać pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi - poinformował w czwartek rano na Twitterze resort obrony narodowej.

"Wojskowi medycy z Polski są już w Turcji. Jeszcze dziś rozpoczną swoją pracę i będą udzielać pomocy ofiarom trzęsienia ziemi. Na pokładach wojskowych samolotów do Turcji przetransportowany został niezbędny sprzęt medyczny do utworzenia szpitala polowego" - podało ministerstwo we wpisie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję