Reklama

Polska

Wanda Półtawska otrzymała Europejską Nagrodę Życia im. Matki Teresy z Kalkuty

[ TEMATY ]

Jeden z nas

ks. Mariusz Frukacz

Za zaangażowanie w obronę życia ludzkiego, godności człowieka i promocję praw człowieka dr Wanda Półtawska otrzymała Europejską Nagrodę Życia im. Matki Teresy z Kalkuty. Wręczenie nagrody odbyło się w ramach odbywającego się w Krakowie I Europejski Kongresu Ruchów Pro-Life skupionych wokół Inicjatywy „Jeden z nas”.

W rozmowie z „Niedzielą” inż. Antoni Zięba współorganizator Krucjaty Modlitwy w intencji poczętych dzieci i prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia podkreślił, że nagroda dla dr Wandy Półtawskiej to „wielka radość dla wszystkich obrońców życia w Polsce”.- Sam bardzo wiele nauczyłem się od dr Wandy Półtawskiej. Jeśli chodzi o obronę życia ludzkiego to dr Wanda Półtawska zrobiła bardzo wiele- mówi inż. Antoni Zięba.

Reklama

„Dr Wanda Półtawska to wspaniała obserwatorka życia i jej wkład w obronę życia ludzkiego jest niezwykły”.- kontynuował inż Zięba.

Natomiast dr Paweł Wosicki przewodniczący Polskiej Federacji Ruchów Pro-Life podsumowując I Europejski Kongres Ruchów Pro-Life skupionych wokół Inicjatywy „Jeden z nas”.wskazał na ogromny wkład Polski w inicjatywę „Jeden z nas”. - Ważne jest to, że Kongres odbywa się w Polsce. To też świadczy o tym, że wkład Polski jest istotny. Udało się nam do tej inicjatywy zaangażować ludzi młodych co jest bardzo ważne.- powiedział „Niedzieli”dr. Wosicki.

Również dzisiaj Carlo Casini zaprezentował dokument i przesłanie Komitetu Wykonawczego Inicjatywy „Jeden z nas” i Kongresu w Krakowie. Dokument podkreśla m. in. to, iż zebranie podpisów pod Inicjatywą „Jeden z nas” to pierwszy etap działania oraz ogłasza przekształcenie Komitetu Wykonawczego Inicjatywy „Jeden z nas” w Europejską Federację „Jeden z nas”.

2013-11-16 18:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komisja antyobywatelska

Trzy dni po wyborach do Parlamentu Europejskiego Komisja Europejska utrąciła Europejską Inicjatywę Obywatelską (EIO) „Jeden z Nas”. W zderzeniu demokracji z biurokracją zwyciężyła ta druga. A miało być tak pięknie. Pod pręgierzem zarzutów, że Unia oddala się od obywateli i staje się antydemokratyczna, w Traktacie Lizbońskim przyjętym w grudniu 2009 r. wprowadzono możliwość Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. W artykule 11 ust. 4 zapisano, że obywatele Unii „w liczbie nie mniejszej niż milion, mający obywatelstwo znacznej liczby Państw Członkowskich mogą podjąć inicjatywę zwrócenia się do Komisji Europejskiej” z odpowiednim wnioskiem.

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory

2021-09-18 20:07

Adobe.Stock

– Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory. Nie można inaczej. Trzeba mieć w sobie męstwo i trzeba mieć w sobie pokorę w takim poczuciu, że zstępujemy w kapłaństwo. Noście to w sobie – mówił abp Grzegorz Ryś do wyświęcanych dziś absolwentów seminarium 35+.

W uroczystość św. Stanisława Kostki liturgii katedralnej o godz. 9:00 przewodniczył abp Grzegorz Ryś, który do łódzkiego prezbiterium włączył czterech diakonów seminarium 35+. Kandydatami do święceń byli: dn Szymon Brot z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, dn Roman Jaguś z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli (diecezja włocławska), dn Zbigniew Kądziołka z parafii pw. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy (diecezja rzeszowska) oraz dn Łukasz Kołodziej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję