Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Co nadaje człowiekowi wartość? Odpowiedzieli na koncercie

Chór Maksymalni z Harmęż pod dyrekcją Moniki Rochowiak wraz zespołem kameralnym nagrał koncert dzięki wsparciu Oświęcimskiego Centrum Kultury i Osiedlowego Domu Kultury Zasole.

[ TEMATY ]

koncert

chór Maksymalni

MJscreen

Koncert chóru Maksymalni.

Koncert chóru Maksymalni.

Z powodu ograniczeń epidemicznych, w wydarzeniu nie mogła brać udziału publiczność, dlatego organizatorzy postanowili, że koncert będzie transmitowany drogą internetową.

Wykonawcy rozpoczynają pieśnią uwielbienia: „Ukaż mi Panie swą twarz”. Następnie śpiewają mniej i bardziej znane pieśni o męce Pańskiej i nie tylko.

Poszczególne utwory są przeplatane odczytywaniem fragmentów z Ewangelii oraz rozważaniami. – Jezu, Ty mnie chcesz, Ty mnie potrzebujesz. Byłam nikomu niepotrzebna, jednak Ty z własnej woli czynisz się słabym, abym ja czuła, że jestem potrzebna Tobie. Dziecko, to nie twoja użyteczność nadaje ci wartość, lecz sam fakt twojego istnienia. Gdy chcę, biorę swoje narzędzie w dłoń, lecz wpierw muszę je sobie przygotować. A gdy nie chcę, pozostawiam je bezużytecznym w oczach ludzi. Lecz nie zapomnij – dla mnie zawsze jesteś ważna i wartościowa, wtedy, kiedy zapraszam cię do dźwigania krzyża, i wtedy, kiedy pozostawiam cię bezczynną – słyszymy w jednym z rozważań w formie dialogu kobiety z Jezusem.

Reklama

Koncert można obejrzeć na kanale YouTube ODK Zasole.

Przy okazji piątku, który jest dniem szczególnym rozmyślania nad męką Pana Jezusa, warto pochylić się nad tymi pieśniami i treścią rozważań.

2021-04-30 14:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Bizzeti: sytuacja w Turcji jest tragiczna; pomagamy, jak możemy

2023-02-08 15:28

[ TEMATY ]

Turcja

Karol Porwich/Niedziela

„Jak zawsze w takich sytuacjach, ma się poczucie zagubienia. Ale (…) ludzie trwają na modlitwie, więc ostatecznie wiara stanowi wielką pomoc” – zauważył wikariusz apostolski Anatolii. Bp Paolo Bizzeti w momencie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii znajdował się we Włoszech, jednak od razu zaczął pracować na rzecz organizowania pomocy dla ofiar tragedii. Według oficjalnych danych w wyniku katastrofy zginęło w sumie ponad 11 tys. osób.

Hierarcha opisał Radiu Watykańskiemu obecną sytuację w południowej Turcji, gdzie m.in. zawaliła się rzymskokatolicka katedra. Jako odpowiedzialny za miejscową Caritas zwrócił również uwagę na solidarność, którą tamtejsza ludność sobie okazuje, oraz na trudności w dostarczaniu pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Grzech nie do odpuszczenia?

2023-01-16 18:00

Niedziela Ogólnopolska 4/2023, str. 12-13

[ TEMATY ]

grzech

Adobe Stock

Czytelnik pyta: Co w sytuacji, kiedy ktoś popełnił grzech przeciwko Duchowi Świętemu, a nie jest tego świadomy?

Czym jest grzech przeciw Duchowi Świętemu? Powszechnie wiadomo, że jest to jedyny grzech, o którym Jezus mówi, iż nie zostanie odpuszczony. Gdyby jednak spytać, na czym on konkretnie polega, wiele osób miałoby pewnie problem z udzieleniem precyzyjnej odpowiedzi. Klauzula „nieodpuszczalności”, w połączeniu z treściowym niedookreśleniem, to doskonały pokarm dla naszych lęków. I choćby z tego powodu warto się przyjrzeć temu, co sam Pan, a za Nim Kościół, ma na myśli, mówiąc o tym grzechu.

CZYTAJ DALEJ

PKWP zawiezie pomoc Syryjczykom

2023-02-09 08:25

[ TEMATY ]

pomoc

Syria

PKWP

Polska sekcja PKWP przygotowuje transport z pomocą humanitarną dla Syrii. „Zwracamy się z prośbą o kontakt do producentów mleka w proszku, długoterminowej żywności, śpiworów i namiotów. Ciepłą odzież zakupimy na miejscu. To tańsza opcja i pozwoli dotrzeć do większej grupy potrzebujących” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie – już po pierwszych informacjach w sprawie trzęsienia ziemi w Syrii – uruchomiło specjalną zbiórkę. Wsparcie można przekazać tutaj: Zobacz lub przelewem na konto 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990 z dopiskiem „Syria”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję