Reklama

Wiara

Częstochowa: 7. Bieg Miłosierdzia

Już po raz 7. częstochowska Dolina Miłosierdzia i Fundacja ufam Tobie organizują charytatywny Bieg Miłosierdzia. Tym razem będzie on trwał aż do 30 kwietnia i będzie miał charakter hybrydowy. Uczestnicy przebywać będą trasę w dowolny sposób i indywidualnie a następnie mają za zadanie opublikować zdjęcie z tego wydarzenia lub przesłać je mailem na adres Fundacji ufam Tobie.

Filip Depta

Bieg Miłosierdzia 2018 r

Bieg Miłosierdzia 2018 r

Zadaniem uczestników jest indywidualne przebiegniecie, przespacerowanie, lub przejechanie na wózku, rowerze czy na rolkach 5-ciokilometrowej trasy w dowolnym czasie i miejscu. Zdjęcie z podjęcia wyzwania należy opublikować na swoim profilu na facebooku z hasztagiem #7.BiegMiłosierdzia lub przesłać na adres mailowy: fundacjaufamtobie@gmail.com.Można także użyć specjalnej nakładki na zdjęcie profilowe na FB.

Im więcej uczestników, tym wyższa kwota od sponsorów zostanie przekazana na rzecz potrzebujących, gdyż właściciele firm zaprzyjaźnionych z Fundacją zobowiązali się, że każda osoba to 5 zł przekazywane przez nich na pomoc charytatywną świadczoną w Dolinie Miłosierdzia.

Reklama

„Wszyscy pamiętamy poranek Zmartwychwstania. Wokół grobu biegały kobiety i uczniowie. Wszyscy śpieszyli się, by zobaczyć Zmartwychwstałego Chrystusa, bo ten kto wierzy i kocha, nigdy nie działa w zwolnionym tempie” – wyjaśnia bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej w filmie zapraszającym do udziału w przedsięwzięciu.

Ze względu na pandemię 7. Bieg Miłosierdzia musiał w tym roku zmienić swoją formułę. Nie ma możliwości, by uczestnicy odliczyli się na linii startu. Stąd pojawił się pomysł, by wybrać jedną z czterech możliwości:
1. Przebiegnij trasę 5 km, opublikuj zrzut z aplikacji, której używasz na swojej tablicy na FB używając hasztagu #7.BiegMiłosierdzia;
2. Przespaceruj (przejedź wózkiem lub na rolkach) odcinek 5 km i wrzuć zdjęcie na FB używając hasztagu #7.BiegMiłosierdzia (lub wyślij na adres: fundacjaufamtobie@gmail.com);
3. Nałóż na swoje zdjęcie profilowe na Facebooku nakładkę naszego Biegu (do pobrania na fb);
4. Wpłać na konto Fundacji 5 zł. Każda osoba, bez względu na to, którą możliwość uczestnictwa wybierze, zostanie policzona i tym samym zwiększy kwotę przekazaną przez sponsorów na rzecz Fundacji.

Wszelkie szczegóły na temat 7. Biegu Miłosierdzia oraz działania Fundacji można znaleźć na stronie: www.ufam-tobie.pl

Podziel się cytatem

Bieg Miłosierdzia to wydarzenie mające swoje początki w roku 2014.Wówczas to pojawił się pomysł, by w jakiś szczególny sposób zaakcentować kanonizację św. Jana Pawła II, która miała miejsce w Niedzielę Miłosierdzia, wypadającą wówczas 27 kwietnia. Bieg udało się zorganizować zaledwie w dwa tygodnie.

Reklama

„W pierwszym naszym Biegu uczestniczyło ponad 400 osób, a zabrane wówczas środki pozwoliły na częściowy remont pomieszczeń obecnej kuchni dla bezdomnych. W drugiej edycji akcji biegło już ok. 1000 osób, a za pozyskane pieniądze wyremontowano łaźnie. W kolejnej edycji na listach startowych zapisanych było ponad 1400 uczestników. Zaś rok później biegło już ponad 1600 osób i właśnie dzięki temu udało się wymienić okna we wspomnianej już stołówce dla bezdomnych” – wyjaśniają organizatorzy. Jednak Dolina Miłosierdzia i działająca tam Fundacja ufam Tobie skupiają się nie tylko na pomocy dla osób bezdomnych. Za środki pozyskane w 2016 r. wykupionych zostało prawie 2,5 tys. szkolnych obiadów dla dzieci z najuboższych rodzin, zaś w kolejnym roku wspólne dzieło charytatywne wspomogło wykupienie recept dla seniorów. Później zebrane środki pozwoliły zmodernizować wiekowy już i nie do końca sprawny sprzęt kuchenny we wspomnianej wcześniej kuchni dla bezdomnych. Wiele z tych urządzeń lata świetności miało już bowiem dawno za sobą, gdyż nie były one kupowane, kiedy startowała stołówka, ale zdecydowanie wcześniej, kiedy służył on w kuchni zakonnej. W tym roku planowane są dopłaty w wykupieniu opału.

Normą stało się już to, ze wśród uczestników biegu są nie tylko mieszkańcy Częstochowy. Już od lat przyjeżdżali m.in. mieszkańcy Piekar Śląskich czy Grodziska Mazowieckiego. Zaś kiedy idzie się wśród uczestników, to wówczas można było spotkać zarówno kilkuletnie dzieci, jak i osoby starsze, nawet 90-letnie.

2021-04-12 07:45

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

IO Tokio: Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:0

2021-07-30 09:05

[ TEMATY ]

IO Tokio

PAP

Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:0 (25:22, 25:21, 26:24) w meczu 4. kolejki grupy A turnieju olimpijskiego w Tokio. To trzecie zwycięstwo na igrzyskach podopiecznych Vitala Heynena, którzy zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Na zakończenie pierwszej rundy biało-czerwoni w niedzielę (godz. 2) zmierzą się z Kanadą.

CZYTAJ DALEJ

Kościół w Indiach pomaga ofiarom powodzi

2021-07-30 20:03

[ TEMATY ]

Kościół

powódź

Indie

Vatian News/AFP

Katolickie diecezje w zachodnich Indiach podjęły natychmiastowe działania, aby pomóc osobom dotkniętym powodziami i osunięciami ziemi, które w ostatnich dniach pochłonęły ponad 160 ofiar śmiertelnych i zmusiły tysiące ludzi do opuszczenia swoich domów.

„Priorytetem jest zapewnienie wody, żywności i leków” – wyjaśnia ks. Joe Gonsalves, który nadzoruje akcję pomocową w archidiecezji Bombaju, jednym z obszarów najbardziej dotkniętych kataklizmem. To właśnie w tym rejonie odnotowano prawie wszystkie ofiary śmiertelne. Księża i wolontariusze codziennie dostarczają także ciepłe posiłki dla ponad 2 tys. poszkodowanych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję