Reklama

Aspekty

Ojcostwo Powołaniem: Warsztaty o zagrożeniach w internecie

Pedagog, doradca rodzinny i psychoterapeutka Agnieszka Domowicz prowadzi w parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze warsztaty "Ferie ze smartfonem", dotyczące zagrożeń w internecie. Organizatorem spotkania jest Katolickie Stowarzyszenie "Ojcostwo Powołaniem".

[ TEMATY ]

Ojcostwo Powołaniem

Ferie ze smartfonem

Karolina Krasowska

Warsztaty rozpoczęły się od wspólnej modlitwy

Warsztaty rozpoczęły się od wspólnej modlitwy

- Chciałabym dzisiaj przekazać bardzo ważne informacje na temat zagrożeń, które można spotkać w internecie, które mogą być bardzo trudne i niebezpieczne jeśli chodzi o konsekwencje zarówno dla dzieci, jak i młodzieży i dorosłych - mówi Agnieszka Domowicz.

- Bardzo wiele młodych osób, także już dzieci, używa internetu w sposób niekontrolowany, w sposób zagrażający, to się wymyka spod kontroli, a rodzice są bezradni. I właśnie to jest to, o czym dzisiaj chciałabym przede wszystkim rozmawiać.Chciałabym zwrócić uwagę na pewne sygnały, które pokazują, że sytuacja staje się już niebezpieczna. Będziemy mówić też o agresji, o hejcie, będziemy mówić też o fałszowaniu i wykradaniu danych, ale przede wszystkim będziemy poruszać problem natury psychicznej, związany z uzależnieniem - dodaje. 

W Warsztatach uczestniczy Dorota Mikołajska. - Myślę, że bezpieczeństwo w sieci to problem, z którym boryka się większość rodziców, chodzi o to, żeby dziecka nie odciąć zupełnie od internetu, ale żeby ono mądrze z niego korzystało. Chciałam zasięgnąć trochę wiedzy od osób, które wiedzą więcej na ten temat i dlatego tu jestem - mówi mama 14-latka. - A że organizatorzy są godni zaufania, więc uznałam, że przekaz też taki będzie - dodaje.

2021-02-05 20:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzieciątko z Atocha

Niedziela Ogólnopolska 1/2019, str. 30

[ TEMATY ]

Hiszpania

Archiwum

Mały Pan Jezus z Atocha

Mały Pan Jezus z Atocha

Główne sanktuarium Dzieciątka z Atocha znajduje się w Meksyku i tam czcią wiernych jest otoczona oryginalna figurka Małego Pana Jezusa, jednak autentyczne początki historycznej „działalności” Dziecięcia miały miejsce w Hiszpanii

Hiszpania była wówczas pod okupacją Maurów. W Atocha, na przedmieściach Madrytu, wielu katolików zostało uwięzionych przez muzułmanów z powodu wyznawanej wiary. Więźniowie nie byli karmieni przez nadzorców, pożywienie zatem musiały im dostarczać ich rodziny. W końcu jednak kalif zarządził, że przychodzić do więzienia z żywnością będą mogły wyłącznie dzieci, które nie ukończyły jeszcze 12. roku życia.

CZYTAJ DALEJ

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Słubice. W oczekiwaniu na „Iskrę do Miłosierdzia Bożego”.

2021-09-17 11:31

[ TEMATY ]

Boże Miłosierdzie

Koronka na ulicach miast

Dorota Sobocińska

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” przygotował materiały ewangelizacyjne w postaci: ulotek, plakatów, plakietek, butonów, okolicznościowych śpiewników dla uczestników tego wydarzenia

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” przygotował materiały ewangelizacyjne w postaci: ulotek, plakatów, plakietek, butonów, okolicznościowych śpiewników dla uczestników tego wydarzenia

W parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach wolontariusze ze wspólnoty Przyjaciół Paradyża rozpoczęli cykl przygotowań do corocznego wydarzenia modlitewnego „Międzynarodowej Koronki na ulicach miast świata 2021”.

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” przygotował materiały ewangelizacyjne w postaci: ulotek, plakatów, plakietek, butonów, okolicznościowych śpiewników dla uczestników tego wydarzenia. Zaplanowano także dla parafian projekcje filmu dokumentalnego przybliżającego postać bł. ks. Michała Sopoćki, którego 13. rocznica beatyfikacji przypada 28. września. Organizatorzy planują również naukę pieśni w celu wzbogacenia uroczystości i szerzenia kultu do Miłosierdzia Bożego. Wolontariusze postawili sobie za cel propagowanie postaci wielkiego orędownika Miłosierdzia Bożego bł. ks. Michał Sopoćki. Inicjatorom akcji przyświecają i motywują do działania słowa pieśni „Teraz jest czas Miłosierdzia…”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję