Reklama

Niedziela Kielecka

Wsparcie grantowe dla domów pomocy społecznej

Wsparcie grantowe dla domów pomocy społecznej

2021-02-04 19:28

arch. ŚUM

Ponad 1, 4 mln zł w formie grantów trafi do ośmiu Domów Pomocy Społecznej z regionu świętokrzyskiego. Granty zostały przekazane w ramach projektu „Bezpieczna przyszłość”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

4 lutego wicemarszałek Renata Janik podpisała w urzędzie marszałkowskim umowy z przedstawicielami stowarzyszeń, fundacji oraz przedsiębiorstw, prowadzącymi placówki. Jak poinformowała wicemarszałek - to drugi nabór w ramach projektu „Bezpieczna przyszłość”, na realizację którego Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego pozyskał 20,7 mln złotych ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Reklama

W I naborze, we wrześniu 2020 roku Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przekazał Domom Pomocy Społecznej ponad 19 mln zł. - Projekt zakłada przeznaczanie środków finansowych na ograniczenie i łagodzenie skutków epidemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, w tym zabezpieczenie mieszkańców oraz personelu przebywającego w Domach Pomocy Społecznej prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego lub na ich zlecenie – wyjaśnia wicemarszałek R. Janik.

Drugi nabór wniosków o udzielnie grantów w ramach projektu „Bezpieczna przyszłość” dedykowany był podmiotom, które prowadzą na terenie województwa świętokrzyskiego Domy Pomocy Społecznej, posiadają wpis do rejestru wojewody, spełniając tym samym standardy w zakresie prowadzenia DPS, ale nie działają na zlecenie jednostek samorządu terytorialnego.

Zostało przekazane wsparcie do ośmiu Domów Pomocy Społecznej, w których przebywa 497 mieszkańców oraz zatrudnionych jest 236 pracowników. Oprócz zakupu środków ochrony indywidualnej, sprzętu oraz wyposażenia – pracownicy placówek, którzy narażają swoje zdrowie opiekując się mieszkańcami wymagającymi szczególnej uwagi i poświęcenia otrzymają także dodatkowe wynagrodzenie.

Reklama

Wśród placówek, które otrzymały granty znalazły się: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „PROFILAKTYKA” Wiesława Piotrowska Dom Pomocy Społecznej w Osinach; Dom Pomocy Społecznej RELAX w Brodach; Nestone sp. z o.o.- Dom Seniora NESTOR w Kielcach; Dom Pomocy Społecznej w Woli Czaryskiej - prowadzony przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Charytatywnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Częstochowie; Dom Pomocy Społecznej „Helena” w Rudzie Strawczyńskiej; Dom Pomocy Społecznej w Świniarach prowadzony przez Caritas Diecezji Kieleckiej; Dom Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy; Dom Pomocy Społecznej pn. „Dom Seniora Zielone Niwy” w Niwach.

- W najbliższym czasie planujemy jeszcze dodatkowy nabór w ramach projektu „Bezpieczna przyszłość”, przeznaczony dla Domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego lub na ich zlecenie, w którym do rozdysponowania będzie około 3,7 mln zł. Wsparcie tego typu placówek pokazuje aktywność i efektywność Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w pozyskiwaniu środków na walkę z pandemią Covid-19 – poinformowała wicemarszałek Renata Janik.

Oprac. AD

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powierzyli się Miłosierdziu

W parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku uroczyście uczczono rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego św. Faustynie.

Uroczystość zgromadziła wielu parafian i gości. Mszę św. poprzedziła modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Przez cały dzień była możliwość adoracji Jezusa Eucharystycznego.

CZYTAJ DALEJ

Odkryj sekrety zaświatów, czyli film "Czyściec" na DVD

2021-02-25 14:12

[ TEMATY ]

film

DVD

czyściec

Materiały prasowe

Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci? I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które... wiedziały i widziały więcej.

Fulla Horak, św. Faustyna Kowalska, św. Ojciec Stanisław Papczyński i św. Ojciec Pio – to mistycy, którzy otrzymali łaskę bycia odwiedzanymi przez dusze czyśćcowe i którzy przez chwilę mogli oglądać sąd ostateczny, niebo, piekło i to co najbardziej tajemnicze – czyściec. Na podstawie ich niesamowitych doświadczeń powstał film Michała Kondrata „Czyściec”. Nowe dzieło twórcy docenionych w Polsce i za granicą obrazów „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony” to poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz tych, które opuściły już ziemski świat. Próba znalezienia odpowiedzi na to, co czeka nas na końcu naszej, ludzkiej egzystencji. Zdjęcia do filmu realizowane były w Polsce, Francji, Włoszech i USA.

CZYTAJ DALEJ

o. Albanese: bogactwo i bieda na niczyjej ziemi

2021-02-25 19:55

[ TEMATY ]

przemoc

bieda

Kongo

Vatican News

Północno-wschodni region Demokratycznej Republiki Konga, gdzie w tym tygodniu zamordowano włoskiego ambasadora Lucchę Attanasio, karabiniera Vittoria Iacovacciego oraz ich kierowcę Mustaphę Milambo, jest terenem ogromnych sprzeczności.

„Z bogactwem ziemi, która zawiera ogromne złoża cennych minerałów, kontrastuje ubóstwo ludności nękanej przez dziesiątki nieregularnych grup zbrojnych” – zauważa o. Giulio Albanese, misjonarz kombonianin, pracujący w tym afrykańskim kraju.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję