Reklama

Niedziela Częstochowska

Aby więcej dobra było przez nas dla innych

– W pierwszą niedzielę roku Pańskiego 2021 wspólnie z Maryją rozpoznajemy w Jezusie naszego Pana i Zbawiciela, w którym spotykają się łaska i prawda oraz moc miłości miłosiernej Ojca. Życzymy sobie przede wszystkim zawierzenia Bogu i światłych oczu serca na każdy dzień nowego roku – mówił 3 stycznia abp Wacław Depo w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

mądrość i nadzieja

Beata Pieczykura/Niedziela

Blask miłości narodzenia Jezusa dziś także zaprasza każdego człowieka do spotkania się z Nim w Eucharystii i podjęcia wysiłku przemiany życia. Dlatego 3 stycznia na Jasnej Górze Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo oraz homilię wygłosił abp Wacław Depo. Mówił w niej o mądrości planu Bożego oraz dobroci i miłości Stwórcy. – Mądrość jest tajemnicą wewnętrznego istnienia Boga, która istnienie od wieków i zawsze istnieć będzie, jest tchnieniem mocy Bożej i obrazem Jego dobroci – wyjaśnił kaznodzieja. Za św. Pawłem wyraził „wdzięczność Bogu za nasze wybranie jeszcze przed założeniem świata”, a przede wszystkim „za przeznaczenie nas dla siebie jako wybranych synów Jezusa według Niego łaski do życia wiecznego”. – Na progu nowego roku wraz ze św. Pawłem prosimy Boga o światłe oczy, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania i naszej radości dzieci Bożych – mówił abp Depo. Podkreślił, że nie można zapominać, że od chrztu Polski, czyli od 966 r., to znaczy „od początku zaistnienia polskiej tożsamości, Kościół Jezusa Chrystusa dał nam Matkę i wychowuje nas w maryjnej szkole”. W tej szkole mimo codziennych trudności i wyzwań chrześcijanie powinni być świadkami nadziei i sensu życia w Bogu. Dziś i w nieznanej przyszłości „wiara, będąc łaską osobistego i wspólnotowego spotkania w Kościele, przylgnięcia do Chrystusa, zawsze odnajdzie każdego z nas i nada naszemu życiu sens”.

Na progu nowego roku abp Wacław Depo powiedział dla Niedzieli: – Nadzieja to dar Boży, sposób patrzenia na życie, że nie tylko spodziewanie się jakiegoś dobra, bo podstawowym dobrem jest nasze życie, które codziennie odkrywamy i przez które powinniśmy być codziennie wdzięczni. Dlatego ufajmy, że Pan Bóg przygotował nam każdy nowy dzień i te wydarzenia, które przychodzą już i będą się zdarzały w nowym roku Pańskim, będą doświadczeniem wiary. Patrzmy na Kościół w kategoriach Matki, która obdarowuje swoje dzieci skarbami, które z wiary wypływają, takim jest Rok Rodziny, takim jest Rok św. Józefa jako patrona Kościoła, takimi będą, daj Boże, beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. To konkretne obdarowania w Kościele polskim. Umiejmy ten czas wykorzystać, jesteśmy odpowiedni za to, co podejmujemy, i starajmy się, aby więcej dobra było przez nas dla innych.

2021-01-03 13:43

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Requiem” Mozarta - koncert Mazowsza na Jasnej Górze

„Requiem” d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego pod dyrekcją Jacka Bonieckiego wybrzmi w sobotę, 27 marca o godz. 19.00 w bazylice jasnogórskiej.

Koncert odbędzie się bez udziału publiczności, z transmisją on-line.

CZYTAJ DALEJ

Szczecin: Pobicie księdza

2021-09-16 14:17

[ TEMATY ]

Szczecin

Magdalena Pijewska/Niedziela

Sprawą pobicia księdza i znieważenia krzyża zajmują się szczecińska policja i prokuratura. Zatrzymany został 33-letni mężczyzna.

Policjanci zgłoszenie otrzymali po godz. 10 w środę. Do przedsionka kościoła na szczecińskich Pomorzanach wszedł mężczyzna, który miał połamać krzyż i uderzyć księdza, który chciał go powstrzymać.

CZYTAJ DALEJ

Apel Jasnogórski z udziałem wiernych Archidiecezji Wrocławskiej

2021-09-17 21:52

ks. Łukasz Romańczuk

bp Jacek Kiciński

bp Jacek Kiciński

Dziś Apel Jasnogórski prowadzony był przez ks. bp. Jacka Kicińskiego 

Z racji Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej w kaplicy Cudownego Obrazu obecni byli kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy z terenu naszej archidiecezji. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję