Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Ostatnia szansa, by otrzymać za darmo odblaski! Do piątku będą rozdawane w różnych miejscach diecezji

Dobiega końca prowadzona w różnych miejscowościach na terenie diecezji bielsko-żywieckiej akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!”. Zimą szybko robi się ciemno, dlatego policjanci rozdają odblaski przechodniom, dbając w ten sposób o ich bezpieczeństwo.

[ TEMATY ]

bezpieczeństwo

odblaski

elementy odblaskowe

Monika Jaworska

Akcja rozdawania odblasków w Skoczowie.

 Akcja rozdawania odblasków w Skoczowie.

Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!” ma na celu przypomnieć a zarazem uświadomić pieszym potrzebę korzystania z elementów odblaskowych. W ostatnim czasie można było spotkać policjantów z odblaskami np. w Strumieniu, Ochabach, Skoczowie, Wiśle, Żywcu, Bielsku-Białej, czy też na parkingu przy kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu oraz na parkingu kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustroniu-Hermanicach.

Co roku organizujemy taką akcję w naszej miejscowości. W tym roku odbywała się ona w plenerze. Policjanci rozdali szereg odblasków całym rodzinom – mówi sołtys Pogórza Mariusz Rodenko.

Reklama

Akcję organizuje KPP Wydział Ruchu Drogowego w Cieszynie, Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Radio Bielsko we współpracy z lokalnymi ośrodkami i instytucjami.

Odblaski będą rozdawane jeszcze 16, 17 i 18 grudnia w godzinach wieczornych w następujących miejscowościach:

Środa, 16 grudnia:

Reklama

15:45 - 16:15 Dębowiec (rejon skrzyżowania Katowicka-Szkolna-Skoczowska-Cieszyńska, okolice tężni solankowej)

16:30 - 17:00 Pierściec (ulica Landecka, rejon kościoła św. Mikołaja)

17:10 - 17:30 Kowale (okolice OSP Kowale)

Czwartek, 17 grudnia:

15:30 - 15:55 Czaniec (ulica Wojtyły, rejon OSP)

16:00 - 16:25 Kobiernice (ulica Korzonkiewicza, rejon szkoły i OSP)

16:35 - 17:00 Porąbka (ulica Krakowska, przy OSP)

17:10 - 17:30 Bujaków (ulica Bielska, okolice Sali Pod Arkadami)

Piątek, 18 grudnia:

15:40 - 15:55 Leśna (ulica Świętego Michała Archanioła, parking przy kościele)

16:00 - 16:30 Lipowa (centrum, okolice pomnika śliwki)

16:40 - 17:05 Słotwina (rejon zespołu szkolno-przedszkolnego)

17:20 - 17:45 Pietrzykowice (ulica Jana Pawła II, Plac Ks. Tomasza Wróbla)

18:00 - 18:30 Żywiec (ulica Żeromskiego, rejon C.H. Targówek)

Co roku również Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Saltus oraz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej organizowała podobną akcję związaną z bezpieczeństwem pieszych na drodze: „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” Wówczas funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzali wybrane parafie naszej diecezji podczas Mszy św. roratnych i opowiadali o bezpieczeństwie pieszych na drodze oraz rozdawali uczestnikom nabożeństwa odblaskowe opaski. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych w kościołach akcja nie może być przeprowadzona.

O wydarzeniu piszemy również w Niedzieli na Podbeskidziu nr 50 na 13 grudnia 2020 roku.

2020-12-15 15:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odblask dla każdego - bezpieczna droga

Co roku dużo osób ginie w wypadkach na naszych drogach, z powodu braku ich odpowiedniej widoczności po zapadnięciu zmroku. A zatem ważne jest by zrobić wszystko, by ocalić każde życie ludzkie. Można jednak w trosce o własne bezpieczeństwo zapewnić sobie dodatkową ochronę poprzez noszenie różnego rodzaju elementów odblaskowych, a tym samym zminimalizować ryzyko potrącenia.

Dlatego w Święto Niepodległości naszej Ojczyzny Polski 11 listopada 2020 roku zainaugurowała w Orliku k/Brus akcja pt. „Odblask dla każdego - bezpieczna droga”, mającą na celu informację dotyczącą bezpiecznego poruszania się na drogach.

CZYTAJ DALEJ

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Fumigacja kościoła pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

2021-09-17 22:26

[ TEMATY ]

Parafia Zbąszynek

kościół w Chlastawie

JAN MIKUŁAparafiazbaszynek.pl

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Od 6 września w kościele filialnym pw. Narodzenia NMP w Chlastawie prowadzona jest fumigacja, której celem jest zwalczenie korników, które znajdują się w drewnianym kościółku.

Fumigacja jest przeprowadzana za pomocą substancji chemicznych w formie gazu. Substancje te nazywane są fumigantami. Główną zaletą fumigacji jest wysoka skuteczność w zwalczaniu szkodników drewna oraz neutralność procesu dla odkażanego materiału. Zakończenie prac fumigacji przewidywane jest pod koniec września i z tego powodu na ten czas zamknięty jest kościółek w Chlastawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję