Reklama

Niedziela Świdnicka

Bp Ignacy o uzdrowieniu relacji do ludzi w zasięgu naszych kontaktów

W pierwszą sobotę grudnia w diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju Sokołówce bp Ignacy przewodniczył wieczornej Mszy św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Polanica Sokołówka

Ks. Grzegorz Umiński

Bp Dec w asyście kustosza o. Zdzisława Świnarskiego SSCC i ks. Marka Nowaka wikariusza Lądka -Zdroju

Bp Dec w asyście kustosza o. Zdzisława Świnarskiego SSCC i ks. Marka Nowaka wikariusza Lądka -Zdroju

Biskup senior w wygłoszonej homilii podkreślił, że czas Adwentu jest sposobnością do uzdrawiania naszych relacji i umacniania więzi, zarówno z Panem Bogiem, z drugim człowiekiem, a także z samym sobą.

Reklama

- Uzdrawiamy relację do tych ludzi, którzy są w zasięgu naszych kontaktów codziennych. Pomyślmy, jak wyglądają relacje w rodzinie? – pytał biskup. - Jeżeli chcemy przeżywać radość Bożego Narodzenia, wspólnie kolędować, to trzeba wyprostować pokręcone ścieżki naszego życia. Te relacje możemy uzdrawiać nie tylko naszym mówieniem, ale przede wszystkim przykładem, dobrym gestem, wspólnym wykonywaniem prac, wspólnymi praktykami pobożnościowymi – podkreślał homileta.

- Nieustannie pytajmy także o samych siebie: Panie Jezu czy jesteś ze mnie zadowolony? Z mojego myślenia, z mojego mówienia, czy postępowania. Nie zasłaniajmy Boga, przypisując sobie wiele rzeczy, ale zdajmy sobie sprawę, że bez Jego pomocy niewiele zrobimy. Pracujmy nad pokorą, bo Bóg ma upodobanie w ludziach pokornych – zachęcał bp Ignacy Dec.

2020-12-05 22:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przyjaciel i orędownik

Niedziela świdnicka 31/2020, str. VI

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

wspomnienie

kard. Zenon Grocholewski

Kard. Zenon Grocholewski podczas spotkania z bp. Ignacym Decem

Kard. Zenon Grocholewski podczas spotkania z bp. Ignacym Decem

Zmarły 17 lipca kard. Zenon Grocholewski, bliski współpracownik trzech papieży, w ostatnich latach dwukrotnie odwiedził diecezję świdnicką.

W piątek eminencja nie pojawił się na Eucharystii w swojej kaplicy, w mieszkaniu na Watykanie, ani też na śniadaniu. Pan wezwał go do wieczności w czasie snu. Teraz błogosławi nam z domu Ojca. „Był człowiekiem zupełnie nieprzeciętnym, który w wyjątkowy sposób żył i myślał jako wybitny intelektualista, kapłan, profesor i kardynał. Człowiek, który również w wyróżniający się sposób umiłował Chrystusa i Jego Kościół, któremu poświęcił całe swoje życie” – napisał w kondolencjach przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

CZYTAJ DALEJ

Matka Boża Płacząca. Mija 175 lat od objawień w La Salette

2021-09-18 22:50

[ TEMATY ]

La Salette

Monika Książek

Jest rok 1846. Francja przechodzi poważny kryzys, epokę fermentu i zmian społecznych. Kraj przeżywa najpierw rewolucję, czasy napoleońskie, wreszcie lata nędzy. Rodzi się moda na racjonalizm i krytykę Kościoła. W wielu miejscach z wolna zanika wiara.

Nawet najzdrowsze zdawałoby się środowiska – wsie – tracą swą tożsamość i wyrzekają się swoich tradycji. W Corps ludzie żyją tak, jakby Boga nie było. Tam właśnie mieszkała Melania Calvat (lub Mathieu). W 1846 r. miała czternaście lat. Tam żył też jedenastoletni Maksymin Giraud. Choć oboje mieszkali w tej samej parafii, La Salette, pierwszy raz spotkali się dopiero na dwa dni przed objawieniem się Matki Najświętszej. Nic dziwnego, byli tak różni, że nawet gdyby się gdzieś zobaczyli, nie zauważyliby swojej obecności.

CZYTAJ DALEJ

Za życiem w Jarosławiu

2021-09-21 11:30

archiwum Radio Fara

W Marszu wzięły udział całe rodziny

W Marszu wzięły udział całe rodziny

W ostatnią niedzielę, 19 września 2021 r., w Jarosławiu odbył się Marsz dla życia i rodziny. Pochód przeszedł z kościoła Miłosierdzia Bożego do jarosławskiego Opactwa. W tym roku hasłem wydarzenia były słowa: „Tato – bądź, prowadź, chroń”.

Marsz zgromadziły wiernych, którym zależy na obronie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Rodziny całymi rodzinami gromadziły się na tym wydarzeniu, aby swoim świadectwem mówić o życiu. W wydarzeniu wzięli udział także Wojownicy Maryi z Przemyśla, Domowy Kościół i inne wspólnoty eklezjalne. Miłość, życie i rodzina to najlepsza jest nowina – z takim hasłem uczestnicy marszu przechodzili przez Jarosław.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję