Reklama

Kościół

"Wybieram Miłość" - kobiety ruszają ze wsparciem dla kobiet

Oblicza Kobiety zainicjowały adresowaną do wszystkich kobiet akcję „Wybieram Miłość”. Jej celem jest wsparcie kobiet oraz odkrywanie ich kobiecości.

[ TEMATY ]

kobiety

wsparcie

Adober Stock

Twórczyni akcji, Ewa Sztreker, zapewnia o realnej pomocy kobietom, m.in. o wsparciu psychologicznym, medycznym, rozwoju przedsiębiorczości oraz projekcie zmiany prawa adopcyjnego i pomocy dzieciom z niepełnosprawnościami.

- Potrzeba dziś konkretnych działań, których celem będzie dobro i wsparcie kobiet. Nie mogę zostać obojętna i milczeć w związku z obecną sytuacją. Nie będę czekać, aż ktoś za nas wykona pracę. Dlatego zwracam się z listem otwartym adresowanym do wszystkich kobiet. Wierzę głęboko, że tylko przez jedność i współpracę jesteśmy wstanie dokonać niemożliwego–mówi KAI Ewa Sztreker z Fundacji Wiara w Biznesie oraz projektu Oblicza Kobiety.

Reklama

Inicjatorki akcji „Wybieram Miłość”podejmują się zrealizowania oddolnie siedmiu postulatów, których celem jest dobro i wsparcie kobiet.Powstaje siedem zespołów, które przez najbliższe trzy miesiące pracować będą nad konkretnymi rozwiązaniami, umożliwiającymi wcielenie w życie następujących potrzeb:

1. Wsparcie psychologiczne


Podziel się cytatem

Reklama

- szczególności dla kobiet w ciąży i po urodzeniu dzieckaoraz osób, które przechodzą przez trudne chwile, dowiedziały się o chorobie, zmagają się z samotnością albo potrzebują rozmowy.

2. Doradztwo dla kobiet

Podziel się cytatem

–wsparcie kobiety w każdym momencie i na każdym etapie jej życia,towarzyszenie młodym kobietom w budowaniu ich pewności siebie, wsparcie w rozwoju, wspieranie matek i pomoc im na drodze macierzyńskiej.

3. Rodzina –Rodzinie

Podziel się cytatem

–inicjatorki są przekonane, że rodziny dzieci z niepełnosprawnością należy otoczyć wsparciem. „Mamy już grupę małżeństw, które chcą im pomagać i towarzyszyć. Tworzymy również projekt, inicjatywę ustawodawczą, związaną ze zmianą obecnego prawa,aby ułatwić procedurę adopcyjną”–zapewniają.

4. Edukacja seksualna

Podziel się cytatem

5. Opieka zdrowotna i wsparcie medyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz z chorobami letalnymi

Podziel się cytatem

6. Kobieta Przedsiębiorcza

Podziel się cytatem

- wsparcie rozwoju przedsiębiorczości wśród kobiet, zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej. Pomoc kobietom na rynku pracy, w powrocie do pracy po urodzeniu dziecka, w byciu pełnoetatową matką.

7. Wsparcie osób samotnych i opuszczonych,w szczególności seniorów

Podziel się cytatem

Akcja #wybierammiłość rozpoczęła się publikacją listu otwartego adresowanego do wszystkich kobiet. Jego treść jest dostępna pod linkiem: www.wybierammilosc.com

Promocja inicjatywy trwa, w social mediach–zamieszczane są zdjęcia z kartką, na której widnieje napis: #WYBIERAM MIŁOŚĆ.

Więcej informacji o inicjatywie na stronie www.wybierammilosc.com

2020-11-03 17:08

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wspólna misja

Niedziela warszawska 18/2021, str. I

[ TEMATY ]

misje

wsparcie

Marcin Tafejko/BP DW-P

Dr Aneta Rayzacher-Majewska

Dr Aneta Rayzacher-Majewska

O tym, w jaki sposób warszawiacy mogą wspierać misje, o deficycie katechetów i maturze z religii, z dr Anetą Rayzacher-Majewską rozmawia Łukasz Krzysztofka.

Łukasz Krzysztofka: Gratuluję medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis”. Jakie to uczucie otrzymać taką nagrodę?

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

„Kościół – dom i szkoła komunii” - jutro uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-24 19:14

[ TEMATY ]

synod

Lublin

Ks. Mieczysław Puzewicz

Lubelska katedra pw. Świętych Janów

Lubelska katedra pw. Świętych Janów

III Synod Archidiecezji Lubelskiej obradować będzie pod hasłem „Kościół – dom i szkoła komunii”. Uroczyste otwarcie synodu odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. o godz. 11.00 podczas Mszy św. w lubelskiej archikatedrze.

Synod diecezjalny jest najważniejszym ciałem doradczym biskupa. Jest zwoływany przez biskupa diecezji zwłaszcza wtedy, gdy chce się on poradzić swoich diecezjan oraz wsłuchać w głos Ducha Świętego, który przemawia przez wspólnotę Kościoła diecezjalnego. W czasie synodu analizuje się sytuację diecezji: codzienną wierność Ewangelii i jej aktualne głoszenie; wyzwania; sukcesy i problemy; weryfikacja istniejących struktur itd.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję