Reklama

Kościół

Licheń: modlitwa o dar rodzicielstwa

W intencji małżeństw bezdzietnych, które pragną potomstwa, modlili się 16 sierpnia wierni w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

[ TEMATY ]

rodzice

Licheń

Archiuwum Sanktuarium

– Troszcząc się o rodzinę chcemy przed Matką Bożą Licheńską, Patronką szczęścia rodzinnego, zauważyć wszystkie problemy. Również małżonków, którzy może od wielu lat noszą w sobie tęsknotę za potomstwem – mówił ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium, witając zgromadzonych podczas niedzielnej, południowej Mszy Św. Zebrani modlili się o dar macierzyństwa i ojcostwa dla bezdzietnych małżonków. – Zapraszamy małżeństwa, aby uklękły z wiarą i ufnością przed Maryją i powierzyły Jej swoje pragnienie daru rodzicielstwa.

Marianin przypomniał, że słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane przez młodych małżonków odsłaniają przed nimi prawdę, że potomstwo jest darem Boga. – To Bóg jest dawcą życia. Trzeba o tym pamiętać, to nie od nas zależało, że pojawiliśmy się na świecie. Źródłem naszego życia jest Pan Bóg – podkreślił, zwracając uwagę na różne postawy małżonków – od prośby o potomstwo po oskarżanie Pana Boga za brak dzieci. – Nasze oddanie się woli Bożej, otwarcie na Jego działanie w życiu, będzie dla nas błogosławieństwem i źródłem szczęścia – mówił przywołując świadectwa małżeństw, które po wielu latach cieszą się potomstwem i przykłady z licheńskiej księgi łask.

Reklama

Ksiądz kustosz otoczył także modlitewną pamięcią trudną sytuację na Białorusi i w Libanie, po katastrofie w Bejrucie.

Po Eucharystii wierni otrzymywali folder z modlitwą do Matki Bożej Licheńskiej w intencji małżonków pragnących potomstwa. W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej funkcjonuje Ośrodek Wsparcia Płodności „NaProTechnologia”, który proponuje nowoczesne formy diagnostyki oraz kompleksowego leczenia wspierającego naturalną prokreację.

W sobotę, 22 sierpnia, w licheńskim sanktuarium przypada Dzień modlitw w intencji pokoju na Ukrainie i o pojednanie polsko-ukraińskie oraz 10. rocznica poświęcenia kościoła NMP Dziesięciu Cnót Ewangelicznych w Grąblinie. Siostry anuncjatki zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski. Na najbliższą niedzielę zaplanowany jest Dzień modlitw rodziców o nawrócenie dziecka.

2020-08-17 08:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Licheń: Pamiętają o niewolniczej pracy w ramach służby wojskowej

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Licheń

Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu

Żołnierze-górnicy, którzy w latach 1949-1959 pracowali przymusowo w kamieniołomach, kopalniach uranu i węgla modlili się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym w ramach dorocznej pielgrzymki.

Tegoroczna pielgrzymka, będąca 18. z kolei, rozpoczęła się uczestnictwem w nabożeństwie drogi krzyżowej alejkami licheńskiego Sanktuarium. Następnie uczestnicy pielgrzymki w asyście pocztów sztandarowych, zgromadzili się przy pomniku poświęconym ofiarom reżimu komunistycznego znajdującym się nieopodal kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II

2021-09-21 14:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Msza trydencka

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. trydencka

Msza św. trydencka

Mam nadzieję, że dzięki decyzji o wstrzymaniu automatyzmu [wydawania pozwoleń na odprawianie Mszy według] starego rytu możemy wrócić do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty przypomniał, że jego decyzja „była owocem konsultacji ze wszystkimi biskupami świata”, jaka odbyła się w zeszłym roku. – Od tej pory ten, kto chce odprawiać według vetus ordo powinien poprosić Rzym o zgodę, tak jak się to dzieje w przypadku birytualizmu. Ale są młodzi [księża], którzy miesiąc po święceniach idą do biskupa, by o to prosić – podkreślił papież.

CZYTAJ DALEJ

Czas naszego nawiedzenia

2021-09-21 21:29

Marzena Cyfert

Inauguracja nowenny przed beatyfikacją Sióstr Elżbietanek

Inauguracja nowenny przed beatyfikacją Sióstr Elżbietanek

W katedrze wrocławskiej abp Józef Kupny zainaugurował nowennę przed beatyfikacją 10 Sióstr Elżbietanek zamordowanych w 1945 r. przez żołnierzy Armii Czerwonej.

Nabożeństwo eucharystyczne poprowadził ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył metropolita wrocławski, homilię wygłosił ks. Piotr Wawrzynek. Kaznodzieja zauważył, że Bóg działa tu i teraz, gdy sprawujemy Eucharystię, gdy głoszone jest słowo Boże, gromadzi się wspólnota Kościoła, w której obecny jest Zmartwychwstały Pan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję