Reklama

Niedziela Rzeszowska

Mural upamiętniający Jana Pawła II

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Jaśle powstał mural upamiętniający papieża Polaka. Dzieło można podziwiać na budynku garażu przy placu Inwalidów Wojennych.

[ TEMATY ]

Mural w Jaśle

Natalia Janowiec

Mural w Jaśle

Mural w Jaśle

Mural wzbogacają słowa papieża wypowiedziane w czasie homilii w Gdańsku na Westerplatte, 12 czerwca 1987 roku: ,,Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”. Wizerunek Ojca Świętego przypomina o jego wielkiej świętości i autorytecie.

Reklama

Jan Paweł II był człowiekiem autorytetu. Życie i postawa papieża opierały się na wartościach moralnych, etycznych, społecznych i religijnych. Papież czerpał te wartości z osób świętych i błogosławionych. Jan Paweł II na przykładzie wzorów osobowych propagował wizję integralnego wychowania osoby. Określając wartość osób znaczących, czyli wzorów osobowych Papież „odsłania ich wewnętrzne piękno i czyni możliwym poznanie bogactwa ich życia, dzięki czemu stają one przed człowiekiem, aby wyzwolić w nim pragnienie przemiany życia i uczynienie go bardziej wartościowym. […]’’.

Malowidło przyciąga wzrok przechodniów, którzy z radością wspominają osobę papieża Polaka: ,,Cieszymy się, że ten piękny mural powstał w Jaśle. Uśmiech papieża przypomina nam o jego wielkiej miłości, dobroci, a przede wszystkim o świętości do której każdy z nas został powołany’’.

2020-06-02 20:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II

2021-09-21 14:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Msza trydencka

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. trydencka

Msza św. trydencka

Mam nadzieję, że dzięki decyzji o wstrzymaniu automatyzmu [wydawania pozwoleń na odprawianie Mszy według] starego rytu możemy wrócić do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty przypomniał, że jego decyzja „była owocem konsultacji ze wszystkimi biskupami świata”, jaka odbyła się w zeszłym roku. – Od tej pory ten, kto chce odprawiać według vetus ordo powinien poprosić Rzym o zgodę, tak jak się to dzieje w przypadku birytualizmu. Ale są młodzi [księża], którzy miesiąc po święceniach idą do biskupa, by o to prosić – podkreślił papież.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek podziękował Polakom za modlitewne wsparcie ostatniej pielgrzymki

2021-09-22 10:02

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Vatican News

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Za modlitewne wsparcie swej pielgrzymki do Budapesztu i na Słowację podziękował papież Polakom podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję