Reklama

Polska

Piosenka na czas kryzysu - "Szybko 1, 2, 3" - The Fedor Family

The Fedor Family, zespół muzyczny i jednocześnie rodzina muzyków (7 dzieci) z Lublina, w czasie pandemii nagrała swoją autorską piosenkę “Szybko 1, 2, 3”, która błyskawicznie stała się bardzo popularna w sieci na Facebooku (już ponad 200 000 wyświetleń). Zespołem bardzo szybko zainteresowały się media: Gość Niedzielny Lubelski, Radio Dobrze Nastawione (RDN), oraz TVP3 Lublin, TVP3 Katowice i Studio Raban (TVP1).

[ TEMATY ]

piosenka

Materiał prasowy

The Fedor Family

The Fedor Family

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym momencie zespół The Fedor Family zrealizował profesjonalny teledysk do piosenki “Szybko 1, 2, 3” - premieramiała miejsce w czwartek, 16.04.2020 o 20:00 na kanale YouTube i Facebook - w krótkim czasie osiągnęła wysoką oglądalność. Zespół The Fedor Family rozpoczął także zbiórkę na portalu KatolikWspiera: Zobacz, aby uzyskać wsparcie na pokrycie kosztów i zrealizować wersję międzynarodową piosenki “Szybko 1, 2, 3”- po angielsku, by Dobra Nowina mogła dotrzeć w świat.

Wstęp

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Szybko 1, 2, 3 - zmieścisz się i Ty!

Jesteśmy na fali - Bóg nas ocali!

Bóg nas ocali - będziemy Go chwalić!

Te pierwsze słowa naszej piosenki dają nadzieję i radość, którą chcielibyśmy przekazać - po polsku - innym ludziom w naszym kraju, a po angielsku - ludziom na całym świecie. Jesteśmy rodziną - mamy 7 dzieci. Staramy się, aby uwielbienie było naszym stylem życia. Bóg działa na różne sposoby, obdarzając talentami i możliwościami ich rozwoju. Rozwijamy nasze talenty: uczęszczając do szkół muzycznych, oraz biorąc udział w warsztatach artystycznych w naszym mieście - Lublinie - i w całej Polsce. Muzyka jest naszą pasją.

Podczas czytania Słowa Bożego z dziećmi, na modlitwie, zrodził się pomysł, aby dzielić się tym, co mamy w sercu - z innymi. Poprzez sztukę, a zwłaszcza poprzez muzykę, chcemy przekazywać radość i pasję innym i zachęcać, aby odkryli i rozwijali to wszystko, co Bóg w nich złożył, by potem sami też mogli się tym dzielić ze światem.

Ostatni czas jest dla nas wszystkich bardzo trudny. My mamy muzykę, mamy słowa, mamy radość - mamy gotową piosenkę, która - jak wierzymy - może dać nadzieję ludziom na całym świecie na to, że Bóg wyprowadzi wszystkich z potopu, który nas zalał - do nowego życia.

Reklama

Opis projektu

Wierzymy mocno i doświadczamy tego na co dzień, że Bóg jest tym, który ocala – ma plan na każdą sytuację, która po ludzku patrząc jest beznadziejna, bez wyjścia. Chcemy tę prawdę przekazywać światu w każdej dostępnej formie – poprzez słowo, muzykę i obraz.

Kiedy rozpoczął się kryzys, nagraliśmy za pomocą telefonu naszą autorską piosenkę „Szybko 1,2,3” i udostępniliśmy na Facebooku znajomym. Opinie i komentarze, które otrzymaliśmy, przerosły nasze oczekiwania. Piosenka zdobyła ogromną popularność (w tym momencie ponad 200 000 wyświetleń) i idealnie wpisała się w obecną sytuację. Jej bohaterem jest Noe, biblijna postać ze Starego Testamentu. Noe słuchał Boga, wybudował Arkę i wraz z rodziną przeżył kataklizm potopu. Wrócił do nowego świata. Biblia jest dla nas wszystkich Księgą Życia, z której możemy uczyć się, że Bóg w Chrystusie zawsze ocala. Naszym pragnieniem jest, aby przekaz ten dotarł do wszystkich ludzi – w każdym wieku i języku. Stąd pomysł nagrania piosenki oraz teledysku w DWÓCH WERSJACH: polskiej i angielskiej, z tekstem piosenki ułatwiającym wspólne śpiewanie i wychwalanie Boga za to, co czyni w naszym życiu każdego dnia.

W tworzeniu sztuki stawiamy na jakość artystyczną, a także w miarę możliwości - techniczną. Teledysk został zrealizowany tym razem przy użyciu profesjonalnego sprzętu - lamp filmowych, profesjonalnej optyki, w technice green screen - zielonego tła, które podczas montażu zostało wycięte i zamiast niego wstawione wirtualne tło, zaprojektowane przez grafika. Następnie aktorzy - zespół The Fedor Family - zostali wklejeni na kolorowe plansze o zmieniającej się kompozycji. Dzięki temu, poprzez ciekawą formę, teledysk będzie się wyróżniał znacznie bardziej, niż nasze domowe nagranie i ma szansę dotrzeć jeszcze dalej.

Reklama

Dodatkowo, stworzenie wersji międzynarodowej teledysku, gdzie piosenka będzie śpiewana po angielsku, dzięki technologii YouTube napisy będą mogły być automatycznie przetłumaczone praktycznie na każdy język, co umożliwi dotarcie przekazu piosenki niemal na cały świat!

Zapraszamy Was do współtworzenia tego projektu i prosimy o wsparcie modlitewne i finansowe, które pozwoli nam pokryć koszty produkcji DWÓCH TELEDYSKÓW. Dziękujemy, błogosławimy Wam i modlimy się za Was!

Cel

Podjęliśmy prace nad tym projektem w przekonaniu, że dziś jest ten czas, kiedy ludzie potrzebują usłyszeć Dobrą Nowinę. Nasz dom w czasie ogólnopolskiej akcji #ZostańWdomu zamienił się w salę prób, studio muzyczne, oraz plan filmowy. Sami, jako rodzina, nie jesteśmy w stanie zrealizować tego przedsięwzięcia.

Zatrudniliśmy zaprzyjaźnionych profesjonalistów - reżysera filmowego oraz realizatora dźwięku, którzy czuwali nad tym, aby produkcja osiągnęła możliwie jak najwyższy poziom. Cały proces postprodukcji trwał parę tygodni i była to bardzo żmudna praca, wymagająca wysokich kwalifikacji i doświadczenia.

Jeśli chodzi o muzykę - począwszy od nagrania dźwięku - wokali i instrumentów, korekcji barwy i dynamiki, miksu wielu warstw i ścieżek audio aż do zgrania do finalnej wersji.

W przypadku obrazu, było to żmudne kluczowanie, czyli wycinanie naszych aktorów z zielonego tła, montaż, projektowanie kompozycji, korekcja barwna, synchronizacja wszystkich warstw dźwięku i obrazu, stworzenie animowanego intro, aż w końcu wyeksportowanie filmu do formatu, który nadaje się do emisji w internecie, telewizji lub nawet w kinie.

Reklama

Chcielibyśmy, stworzyć także wersję międzynarodową - śpiewaną po angielsku, aby zasięg Dobrej Nowiny był jak największy, co wiąże się z ponownym przeprowadzeniem tego samego procesu postprodukcji, a także - podwójnymi kosztami realizacji. Całkowity koszt produkcji dwóch teledysków jest szacowany na 30 000 PLN, kwota którą chcemy zebrać to 15 000 PLN, więc ewentualna zebrana nadwyżka będzie przekazana na rozwój naszego zespołu The Fedor Family - w kolejnym etapie będzie to przygotowanie do nagrania płyty.

Autor / zespół projektowy

Nasz zespół powstał w 2000 r. – wtedy zawarliśmy związek małżeński. W kolejnych latach dochodzili kolejni członkowie zespołu The Fedor Family. Naszym powołaniem i misją jest dawanie ludziom piękna, dobra i radości za pomocą sztuki - konkretnie muzyki. Wierzymy, że każdy człowiek, który ich doświadcza, zbliża się do Boga, a przemieniony przez Jego Miłość jest w stanie przemieniać świat wokół siebie na lepsze. Obecnie nasz zespół liczy 9 osób :

Marek Fedor – tata lider, z wykształcenia – perkusista, z zamiłowania – multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi, muzyk sesyjny, współpracował z takimi artystami jak: Joszko Broda, Ludofoniarze - Paweł Steczkowski, Łukasz Jemioła, Teatr Polonia i OCH Teatr, Teatr Stary w Lublinie - Mała muzyka, Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej, Corazon Flamenco, Por Fiesta, Los Bomberos, Gospel Rain, pedagog, na co dzień pracuje w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, Szkole Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie

Małgorzata Fedor – mama lider, z wykształcenia – matematyk, z powołania – mama 7 dzieci, absolwentka UMCS w Lublinie, wydział Matematyki i Fizyki, asystent na Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL JP2 w stanie spoczynku na urlopie macierzyńskim ;-)

Reklama

Weronika Fedor (19) – skrzypce, wokal, tegoroczna maturzystka i dyplomantka Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, III miejsce w Regionalnym Konkursie - Przegląd Instrumentów Smyczkowych w Zamościu, współpracowała z takimi artystami jak: Marcin Pospieszalski, Małgorzata Hutek, Jakub Kotynia, Ania Michałowska, Michał Iwanek, Monika Kowalczyk, Łukasz Jemioła, Heaven Up, Gospel Rain

Michał Fedor (16) – kontrabas, gitara basowa, wokal, licealista, współpracował z takimi artystami jak: Gospel Rain, Big Band Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie

Rafał Fedor (12) – piano, uczeń Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Muzycznej w Lublinie

Gabriel Fedor (10) – perkusja, santur, uczeń Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Muzycznej w Lublinie

Helena Fedor (8) – skrzypce, altówka, wokal, uczennica Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Muzycznej w Lublinie

Daniel Fedor (4) – perkusja balonowa

Joanna Fedor (10 mies.) – najmłodszy członek zespołu - będzie w przyszłości grać na wiolonczeli, chociaż jeszcze o tym nie wie (ale już się cieszy i pilnie uczestniczy we wszystkich próbach zespołu)

Michał Bernardyn | soul seed media – reżyser, producent, scenarzysta – autor nagradzanych filmów dokumentalnych, teledysków, kampanii społecznych, reklam oraz form fabularnych – zaadoptowany do rodziny The Fedor Family, ojciec chrzestny najmłodszego perkusisty

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

Pomysł piosenki “Szybko 1, 2, 3” zrodził się na rekolekcjach ponad 7 lat temu. Przyszedł właściwy czas na realizację pomysłu, moment w którym ta piosenka jest najbardziej potrzebna ludziom, którzy w obliczu zapowiadanych kolejnych kryzysów nie są pewni swojej przyszłości i potrzebują nadziei, aby powstać, z Bożą pomocą wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o swoje życie, a także losy ich rodzin, przedsiębiorstw, państw i całych kontynentów. Wierzymy, że Bóg, poprzez tekst tej piosenki chce przemówić do każdego z nas - cytując za Jr 29, 11-13 - że dla każdego z nas ma plany pełne pokoju i błogosławieństwa, a nie zguby i chce dać nam dobrą przyszłość, spełnienie naszego powołania, szczęście i radość w Nim. Z tą Dobrą Nowiną chcemy dotrzeć na cały świat i to jest celem naszego projektu. Zapraszamy! Wsiądź z nami do Arki! Czytaj Słowo Boże! Bóg Cię ocali - będziesz Go chwalić!

2020-04-27 12:44

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Patriotyczne śpiewanie

Niedziela sosnowiecka 47/2021, str. IV

[ TEMATY ]

piosenka

koncert patriotyczny

Piotr Lorenc/Niedziela

Ks. Sylwester Kulka podsumowuje konkurs

Ks. Sylwester Kulka podsumowuje konkurs

V Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowała parafia Macierzyństwa NMP w Bolesławiu.

Koncert laureatów odbył się 7 listopada, poprzedziła go Msza św. celebrowana przez Pasterza diecezji sosnowieckiej bp. Grzegorza Kaszaka. Podczas liturgii honorową asystę utworzyli żołnierze kompanii honorowej 34. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia pod dowództwem ppłk. Grzegorza Gduli, a o oprawę muzyczną zadbała orkiestra wojskowa.

CZYTAJ DALEJ

8 lat temu zmarł ks. Jan Kaczkowski

2024-03-27 22:11

[ TEMATY ]

Ks. Jan Kaczkowski

Piotr Drzewiecki

Ks. dr Jan Kaczkowski

 Ks. dr Jan Kaczkowski

28 marca 2016 r. w wieku 38 lat zmarł ks. Jan Kaczkowski, charyzmatyczny duszpasterz, twórca Hospicjum św. o. Pio w Pucku, autor i współautor popularnych książek. Chorował na glejaka - nowotwór ośrodka układu nerwowego. Sam będąc chory, pokazywał, jak przeżywać chorobę i cierpienie - uczył pogody, humory i dystansu.

Ks. Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 r. w Gdyni. Był bioetykiem, organizatorem i dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. W ciągu dwóch lat wykryto u niego dwa nowotwory – najpierw nerki, którego udało się zaleczyć, a później glejaka mózgu czwartego stopnia. Po operacjach poddawany kolejnym chemioterapiom, nadal pracował na rzecz hospicjum i służy jego pacjentom. W BoskiejTV prowadził swój vlog „Smak Życia”.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Msza Krzyżma. W Chrystusie wzrastamy i przynosimy owoce

2024-03-28 13:30

Archikatedra lubelska

Kapłani są namaszczeni i posłani, aby głosić Chrystusa i dawać świadectwo Ewangelii słowem i życiem - powiedział abp Stanisław Budzik.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję