Reklama

Polska

Ludźmierz: setki motocyklistów pielgrzymowało do Gaździny Podhala

Setki motocyklistów przyjechało 1 maja na swoich maszynach do sanktuarium Gaździny Podhala, aby wziąć udział w IV Podhalańskim Spotkaniu Motocyklowym. Była Msza św., modlitwa przed figurą św. Jana Pawła II i parada, a na koniec wspólny grill przy sanktuarium.

[ TEMATY ]

motocykliści

Przemysław Groński

- Cieszę się, że jesteście tutaj razem, że jedna z pierwszych wypraw wiedzie właśnie przez Ludźmierz, gdzie prosimy Gaździnę Podhala o opiekę nad nami i naszymi rodzinami - mówił ks. Tomasz Stec, duszpasterz motocyklistów i sam zapalony miłośnik "ryczących" maszyn.

Spotkanie w Ludźmierzu rozpoczęło się od Mszy św. w bazylice mniejszej, którą odprawił ks. Karol Paluch z podhalańskiej parafii w Miętustwie. Słowa pozdrowienia do pielgrzymów ubranych w czarne uniformy motocyklowe skierował także ks. Jerzy Filek, proboszcz parafii w Ludźmierzu i kustosz sanktuarium.

Motocykliści wykonali symboliczny przejazd przez ogród różańcowy, modlili się przed figurą Jana Pawła II, zapalili znicze pamięci i złożyli wiązankę kwiatów w kolorach białym i niebieskim. Potem ich pojazdy poświęcił ks. Tomasz Stec, a oni sami wyruszyli na paradę motocyklową. Do Ludźmierza wrócili na grilla. Kustosz ks. Jerzy Filek zaprasza wszystkich oczywiście za rok, na jubileuszowe spotkanie.

IV Spotkanie Motocyklowe w Ludźmierzu zorganizowane było przez cztery podhalańskie grupy motocyklowe: Zbóje z Gór, Pasja i Wiara, Gremium Southside i Grupa Motocyklowa Orawa.

2017-05-01 17:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Motocykliści ruszyli

Niedziela toruńska 20/2019, str. 8

[ TEMATY ]

motocykliści

Adrianna Szczeblewska

Motocykliści 28 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia otworzyli nowy sezon motocyklowy. Było to ósme rozpoczęcie z inicjatywy członków grupy „Mototurystyka”.

CZYTAJ DALEJ

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

2023-01-30 16:33

[ TEMATY ]

profanacja

archpoznan.pl

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził miejsce profanacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania. „Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie” – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

W piątek 27 stycznia w niedawno poświęconym kościele dokonano aktu wandalizmu – przewrócono figurę Matki Bożej, zdewastowano żłóbek, zniszczono nagłośnienie.

CZYTAJ DALEJ

Kinszasa: papież spotkał się z ofiarami przemocy w Demokratycznej Republice Konga

2023-02-01 17:27

[ TEMATY ]

pielgrzymka

papież Franciszek

Kongo

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Przebywający w Kinszasie papież Franciszek spotkał się z ofiarami przemocy we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. Trwają tam walki rebeliantów z armią tego kraju, powodując niewysłowione cierpienia tamtejszej ludności. Ojciec Święty wezwał ofiary do przebaczenia tym, którzy przybijają je do krzyża, co – jak zaznaczył – nie wyklucza ich ukarania, lecz oznacza rozbrojenie własnego serca, odrzucenie nienawiści i otwarcie drogi do pojednania.

Wstrząsające świadectwa doznanych okrucieństw złożyły ofiary wojny z Butembe Beni, z Gomy, z Bunii oraz z Bukavu i Uviry. Mówiły o zabijaniu najbliższych na ich oczach, o obcinaniu rąk, o gwałceniu kobiet, zamienianiu ich w niewolnice seksualne, zmuszane także do kanibalizmu. Dziękowały też za pomoc, jakiej doświadczyły ze strony Kościoła w powrocie do normalnego życia. Pod krzyżem Chrystusa składały narzędzia zbrodni: maczety, lance, noże, młotki, matę, na której dokonywano gwałtów, mundur rebelianckiego żołnierza, którego widok wciąż budzi ich lęk. Modliły się o przebaczenie oprawcom i prosiły Boga o wybaczenie początkowej nienawiści wobec nich. Papież błogosławił te osoby, brał za ręce lub kikuty rąk, ocierał łzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję