Reklama

Niedziela Legnicka

III Noc Wszystkich Świętych w sanktuarium w Krzeszowie

Zapraszamy do krzeszowskiego sanktuarium na radosne świętowanie uroczystości Wszystkich Świętych. Zaczynamy już w wigilię tej uroczystości, czyli w poniedziałek 31 października.

[ TEMATY ]

Krzeszów

Noc Wszystkich Świętych

Archiwum "Niedzieli Legnickiej"

Archiwum "Niedzieli Legnickiej"

Program wydarzenia:

godz. 15 - bal Wszystkich Świętych w sali rycerskiej u Sióstr Benedyktynek

Reklama

godz. 17.30 - nabożeństwo różańcowe

godz. 18 - uroczysta Msza św. wigilijna

godz. 19 - procesyjne przeniesienie relikwii świętych do Mauzoleum Piastów, połączone z odśpiewaniem Litanii do Wszystkich Świętych.

Reklama

ok. godz. 19.30 - gra terenowa „Rozpoznaj świętego po atrybucie jego”

do godz. 24 - możliwość modlitwy przy relikwiach.

godz. 0:00 - Msza św. w Mauzoleum Piastów przy ołtarzu Wszystkich Świętych

Archiwum "Niedzieli Legnickiej"

Odbędą się również dwa przejścia w ramach „Nocnego zwiedzania”. Są jeszcze miejsca na godz. 22. Zwiedzanie będzie przebiegać po trasie specjalnej i przeplatane będzie inscenizacjami z historii opactwa. Będzie można spotkać Michała Willmanna, Bernarda Rosę czy księcia Bolka I. Pierwsza, dwudziestoosobowa grupa śmiałków, wyruszy na nocną trasę 31 października 2016 r. o godz. 20. Druga o godz. 22. Zapisy w Obsłudze Pielgrzyma pod nr telefonu 75 742 32 79.

Archiwum "Niedzieli Legnickiej"

Noc dzieląca ostatni dzień października i pierwszy listopada w wielu kulturach miała i ma wymiar ponadprzeciętny. Za oceanem króluje kult śmierci w postaci Halloween, Słowianie łączyli się ze zmarłymi przez Dziady, a dla chrześcijan jest to dzień radosny – wspomnienie naszych orędowników, którzy oglądają Boga już nie jakby w zwierciadle, niejasno, lecz oglądają Go twarzą w twarz (zob. 1 Kor 13,12).

Zapraszamy zatem na III Krzeszowską Noc Wszystkich Świętych.

2016-10-22 08:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Katecheza ze świętymi

Niedziela legnicka 46/2019, str. 1, 3

[ TEMATY ]

katecheza

sanktuarium

Noc Wszystkich Świętych

Rafał Bijak

Katecheza w mauzoleum z okazji Wszystkich Świętych

Katecheza w mauzoleum z okazji Wszystkich Świętych

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie po raz szósty zorganizowało Noc Wszystkich Świętych. Kulminacją wszystkich zaplanowanych wydarzeń był dzień 31października

Najpierw dzieci i młodzież ze szkoły w Krzeszowie uczestniczyły w katechezie, którą ks. Marcin Kaluta przeprowadził w niezwykłym miejscu – w Mauzoleum Piastów Śląskich, w którym została zorganizowana wystawa relikwii świętych, będących w posiadaniu pocysterskiego opactwa. Lekcja prowadzona w terenie to zdecydowanie coś innego niż ta ze szkolnej ławki. Uczestnicy zajęć z ks. Marcinem mieli możliwość poznania historii świętych, oraz zrozumienia kultu relikwii w Kościele katolickim. Ta wyjątkowa katecheza to owoc dobrej współpracy prowadzonej z Zespołem Szkół w Krzeszowie, która ma za zadanie m.in. edukować lokalną młodzież, uświadamiając ją w zakresie otaczającego nas dziedzictwa.

CZYTAJ DALEJ

Nigdy się nie skarżył

Niedziela Ogólnopolska 15/2021, str. 14-15

[ TEMATY ]

miłosierdzie

bł. ks. Michał Sopoćko

miłosierdzie Boże

Archiwum Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego/faustyna.pl

Ks. Michał Sopoćko był kapłanem rozmodlonym, ale mocno stąpającym po ziemi

Ks. Michał Sopoćko był kapłanem rozmodlonym, ale mocno stąpającym po ziemi

O nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, wielkiej pokorze i cierpieniu ks. Michała Sopoćki opowiada s. Bogdana Łasocha, misjonarka Świętej Rodziny.

O. Sebastian Wiśniewski, oblat Maryi Niepokalanej: Towarzyszyła Siostra bł. Michałowi Sopoćce, spowiednikowi św. Siostry Faustyny, w jego ostatnim roku życia. Jak Siostra wspomina ks. Sopoćkę?

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: w tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości

W tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości — powiedział bp Krzysztof Włodarczyk po kanonicznym objęciu diecezji bydgoskiej. Duchowny jest drugim ordynariuszem bydgoskim od utworzenia diecezji w 2004 roku.

Bp Włodarczyk podczas uroczystości w katedrze świętych Marcina i Mikołaja podpisał dokumenty związane z objęciem diecezji wraz z dotychczasowych administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej, ordynariuszem toruńskim biskupem Wiesławem Śmiglem i kolegium konsultorów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję