Reklama

Polska

Motocykliści na Górze Świętej Anny

„Macie być świadkami i dobrymi współpracownikami. Budujcie wasze rodziny i środowiska jako ludzie, na których można polegać i którzy reprezentują wysoki poziom życia moralnego!” – powiedział bp Jan Kopiec podczas XIV pielgrzymki motocyklistów na Górę św. Anny.

[ TEMATY ]

motocykliści

Przemysław Groński

Kaznodzieja wyraził nadzieję, że pielgrzymi przybywają w duchu wiary, z której czerpią przesłanki, aby nie zmarnować daru życia. „Droga do celu, którym jest niezmarnowane życie, w dużym stopniu zależy od nas samych – co wybieramy, na jakim fundamencie budujemy, co sobą reprezentujemy” – zaznaczył.

Ordynariusz diecezji gliwickiej docenił pasję i zaangażowanie motocyklistów w budowanie pozytywnych wartości. „Każdego roku – mówił hierarcha – kierujemy do was ten ogromny apel, abyście z tej dobrej drogi nie zeszli, aby pielęgnując swoje zamiłowanie, wypracowując w sobie silną wolę, potrzebne zdyscyplinowanie, radość budowania wspólnoty – żebyście to potrafili w sobie jeszcze bardziej umacniać” – prosił.

Bp Kopiec zwrócił się do tysięcy motocyklistów z Polski, Niemiec, Austrii i Czech, żeby byli dla świata znakiem nadziei, że nie trzeba ulegać pesymistycznym nastrojom, że ludzie są coraz gorsi, a Bóg nie reaguje na zło. „Macie być tego świadkami i dobrymi współpracownikami. Liczymy na to!” – podkreślił.

Tradycyjnie podczas przeistoczenia rozległo się wycie klaksonów motocykli stojących w Grodzie Lurdzkiej. Entuzjaści jazdy motorem poprzez zakup okolicznościowych znaczków i koszulek wsparli dzieło odnowy katedry opolskiej, a także wrocławską fundację „Tobiaszki”, Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Barka”, stowarzyszenie „Ognik” oraz Dom Pomocy Społecznej w Nysie.

2016-08-08 13:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Motocykliści na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

Jasna Góra

motocykliści

Anna Przewoźnik

Około 50 tysięcy motocyklistów z całego kraju, przyjechało 8 kwietnia na Jasną Górę, by w ten sposób rozpocząć sezon motocyklowy na polskich drogach i modlić się o bezpieczną jazdę. To już XV Motocyklowy Zlot Gwiaździsty imienia Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Zloty jasnogórskie zainicjował śp. Wiktor Węgrzyn, pierwszy komandor, o którym pamięć wśród uczestników spotkania wciąż jest żywa.

Małżeństwo z Będzina, Władysław i Teresa już od 2006 roku przyjeżdżają na rozpoczęcie sezonu.„Traktujemy to jako błogosławieństwo i prosimy o błogosławieństwo na każdy kolejny wyjazd motocyklem, by na drogach, nigdy nam go nie zabrakło. Po Jasnej Górze możemy dopiero ruszać w teren.”

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Tomasza z Akwinu

Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku: mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym. Czynnym lecz nienarzucającym się. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, że chciałbym zachować do końca kilku przyjaciół.
Wyzwól mój umysł od niekończącego się brnięcia w szczegóły i dodaj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień - w miarę jak ich przybywa, a chęć ich wyliczania staje się z upływem lat coraz słodsza. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich.
Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę o większą pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasem mogę się mylić. Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być święty, ale zgryźliwi starcy to jedno ze szczytowych osiągnięć szatana. Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi, Panie, łaskę mówienia im o tym...

CZYTAJ DALEJ

Izrael: przerażenie i współczucie po ataku na synagogę w Jerozolimie

2023-01-28 13:27

PAP/EPA/ATEF SAFADI

Atak na synagogę w osiedlu Neve Jaakov we Wschodniej Jerozolimie w piątek wieczorem, w wyniku którego zginęło siedem osób i kilkoro zostało rannych, wywołał międzynarodową konsternację. Przedstawiciele Kościoła i polityki potępili ten czyn i złożyli wyrazy współczucia bliskim.

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres wyraził szczególne zaniepokojenie, że do ataku doszło w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Polityk wezwał do "maksymalnej powściągliwości" w świetle obecnej eskalacji przemocy w Izraelu i na okupowanych terytoriach palestyńskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję