Reklama

Niedziela Wrocławska

Abp Kupny na dolnośląskiej inauguracji sezonu motocyklowego

Od Mszy św. we wrocławskiej katedrze kilkuset miłośników motocykli z całego Dolnego Śląska rozpoczęło nowy sezon. Słowo do kierowców jednośladów skierował metropolita wrocławski: "Wprowadzajcie Ewangelię w czyn także na naszych drogach" - wezwał abp Kupny uczestników Eucharystii.

[ TEMATY ]

motocykliści

Paweł Trawka

abp Józef Kupny

abp Józef Kupny

W imieniu hierarchy właścicieli dwóch kółek pozdrowił jego rzecznik ks. Rafał Kowalski, który przewodniczył Mszy św. w katedrze wrocławskiej, a następnie pobłogosławił stojące na całym Ostrowie Tumskim motory.

Nawiązując do trwającego w Kościele Roku Miłosierdzia oraz słów metropolity wrocławskiego, duchowny zauważył, że polskie drogi to jedno z miejsc, w których powinniśmy przypomnieć i na nowo przemyśleć uczynki miłosierdzia. - One nie tylko wzywają nas do tego, by urazy cierpliwie znosić i krzywdy cierpliwie darować, a zatem nie odpłacać złem za zło, ale także by mieć świadomość, że inni ludzie mogą popełniać błędy oraz przyjmować każdego jak brata, a nie jak wroga - mówił do właścicieli jednośladów.

Podkreślił także, że Rok Jubileuszowy jest ogromną szansą, by to co, otrzymujemy od Boga przekazywać innym. - Przyjechaliście prosić o błogosławieństwo dla siebie na nowy sezon korzystania z waszych pojazdów, to znak nie tylko waszej wiary w moc Boga, ale przede wszystkim gotowości błogosławienia tym, których na drodze spotkacie. Błogosławienia, a nie złorzeczenie - spuentował ksiądz rzecznik.

Reklama

Tradycja wspólnego rozpoczynania i kończenia sezonu motocyklowego modlitwą na Dolnym Śląsku rozpoczęła się w 2012 r., kiedy archidiecezja wrocławska postanowiła wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zjednoczyć w tym dziele różne organizacje motocyklowe. Do tego momentu bowiem każda z grup organizowała rozpoczęcie i zakończenie sezonu samodzielnie.

Podczas pierwszego dolnośląskiego otwarcia, w którym wzięło udział kilkudziesięciu miłośników jednośladów, ustalono, że inicjatywa zawsze będzie rozpoczynała się od wspólnej modlitwy. Po kilku latach pomysł spodobał się motocyklistom, którzy każdego roku liczniej uczestniczą w imprezie, przyjeżdżając z całymi rodzinami.

Pozytywnie o inicjatywie wypowiadają się także stróże prawa, którzy poza elementem religijnym zwracają uwagę na prewencyjny aspekt wydarzenia.

2016-04-23 11:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Motowypominki

Niedziela zamojsko-lubaczowska 48/2021, str. III

[ TEMATY ]

motocykliści

wypominki

motocykle

Joanna Ferens

Motocykliści przynieśli kaski i zapalili znicze na znak pamięci o zmarłych

Motocykliści przynieśli kaski i zapalili znicze na znak pamięci o zmarłych

Motocykliści zgromadzili się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, aby modlić się za zmarłych kolegów i koleżanki.

Swoje modlitwy zanosili podczas Różańca wypominkowego oraz Mszy św. sprawowanej przez duszpasterzy motocyklistów, m.in. ks. Piotra Lizakowskiego, ks. Krzysztofa Cyranowskiego, ks. Krzysztofa Wawszczaka i ks. Pawła Kostrubca.

CZYTAJ DALEJ

Może jednak warto stać mocno przy Bożej prawdzie?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich /Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 7, 1-13.

Wtorek, 7 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy za chorych i pracowników służby zdrowia

2023-02-08 10:26

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Do modlitwy za chorych i wszystkich, którzy opiekują się chorymi zachęcił Ojciec Święty Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież przypomniał, że w sobotę, 11 lutego będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję