Reklama

Niedziela Podlaska

Zmiana na stanowisku redaktora „Niedzieli Podlaskiej”

Decyzją biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa 1 września 2016 r. nowym redaktorem odpowiedzialnym „Niedzieli Podlaskiej” został mianowany ks. Marcin Gołębiewski. Zastępuje on ks. Mariusza Boguszewskiego, który blisko 6 lat pracował na tym stanowisku

Niedziela podlaska 36/2016, str. 3

[ TEMATY ]

Niedziela

Niedziela

Graziako/Niedziela

Ks. Marcin Gołębiewski – nowy redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Podlaskiej”

Ks. Marcin Gołębiewski –
nowy redaktor odpowiedzialny
„Niedzieli Podlaskiej”

Ksiądz Marcin Gołębiewski urodził się 9 kwietnia 1983 r. Pochodzi z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Stoczku. W 2002 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drohiczynie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Antoniego Dydycza 21 czerwca 2008 r. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Przez dwa kolejne lata posługiwał jako wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach. W 2010 r. został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu katechetyki na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie, gdzie uzyskał licencjat, a obecnie przygotowuje pracę doktorską.

Dziękując ks. Mariuszowi za lata wspólnej pracy na rzecz „Niedzieli”, za każdy wysiłek i każdą inicjatywę, które podejmował, by poprzez swoją działalność na polu ewangelizacji stała się ona droga i bliska każdemu wierzącemu mieszkańcowi diecezji drohiczyńskiej, życzymy nieustannej opieki Matki Słowa, jak w redakcji zwyczajowo nazywamy Maryję. A nowe, jakże odpowiedzialne zadania, które stanęły na drodze jego kapłańskiego posługiwania – praca w polskiej sekcji międzynarodowej organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie – niech przyniosą jak najwięcej spełnienia i radości. Za wszystko dobro, które stało się naszym udziałem dzięki posłudze ks. Mariusza, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Ks. Marcinowi na progu nowej misji w Kościele drohiczyńskim życzymy, by pod jego opieką edycja podlaska „Niedzieli” nadal prężnie się rozwijała, docierając do wszystkich zakątków diecezji, i poprzez swoją działalność coraz mocniej ją integrowała. Niech Maryja Matka Kościoła, Patronka naszej diecezji, wspiera wszelkie inicjatywy, które ks. Marcin podejmie jako redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Podlaskiej”, a zarazem dyrektor nowej jednostki w kurii drohiczyńskiej – Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

2016-09-01 09:56

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: papież ustanawia Niedzielę Słowa Bożego

[ TEMATY ]

Niedziela

Niedziela

Franciszek

Bożena Sztajner/Niedziela

Ojciec Święty postanowił, aby III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Czytamy o tym w ogłoszonym dziś Liście Apostolskim w formie Motu Proprio „Aperuit illis”. Jak zaznacza Franciszek, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Dokument został podpisany w 1600 rocznicę śmierci św. Hieronima – wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego, a jednocześnie dzień wspomnienia liturgicznego tego doktora Kościoła.

Papież podkreśla, że dla zrozumienia Pisma Świętego konieczne jest odczytywanie go w perspektywie wydarzenia Chrystusa, a jednocześnie wydarzenia z Misji Jezusa i Jego Kościoła należy odczytywać w świetle Pisma Świętego. Przypomina, iż na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia poprosił, aby jedna niedziela w ciągu roku została w całości poświęcona słowu Bożemu. Zaznacza, że ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego spełnia prośby Ludu Bożego, a także postulaty zawarte w nauczaniu II Soboru Watykańskiego oraz adhortacji apostolskiej Benedykta XVI Verbum Domini.

CZYTAJ DALEJ

Bóg jest miłosierny i przebacza. Co zatem oznacza kara Boża?

Niedziela Ogólnopolska 48/2020, str. VII

[ TEMATY ]

Teolog odpowiada

Karol Porwich/Niedziela

Pytanie czytelnika:
Wiem, że Bóg jest miłosierny i przebacza. Co zatem oznacza kara Boża?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Młodzi w domu abp. Grzegorza Rysia

2022-09-24 17:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Dziś młodych należy zachęcać przez młodych i temu właśnie służy to dzisiejsze spotkanie. Jak oni będą ambasadorami Światowych Dni Młodzieży, to uzbieramy się w piękne i duże zgromadzenie. Dzisiaj nie działają już takie rzeczy jak ogłoszenia czy plakaty, dziś wszystko odbywa się przez relacje – najlepiej rówieśnicze – mówi abp Grzegorz Ryś.

Na 300 dni przed Światowymi Dniami Młodzieży, które w dniach 1-6 sierpnia 2023 odbędą się w

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję