Rozpoczęła się we wsi Piasek Mały, gdzie mieszkańcy powitali św. Michała Archanioła. Rozbrzmiewały pieśni religijne, a wierni oddawali cześć Księciu Zastępów Niebieskich, prosząc o opiekę, wstawiennictwo i potrzebne łaski.
Uroczystego powitania figury św. Michała Archanioła w kościele dokonał ksiądz proboszcz Mirosław Tomasik, który w słowach modlitwy zawierzył parafię Jego opiece. Wierni licznie uczestniczyli w procesji oraz nabożeństwie inauguracyjnym.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Inicjatorem wydarzenia był ks. wikariusz Tomasz Moskal, dbając o liturgiczny i duszpasterski przebieg wydarzenia. Parafianom pomagał przeżyć duchowo ten czas ks. Rafał Szwajca, dyrektor peregrynacji, michalita. Prowadził modlitwy i oprawę muzyczną, akompaniując na gitarze. Podkreślał potrzebę zawierzenia Bogu oraz o moc wstawiennictwa św. Michała Archanioła w codziennym życiu chrześcijanina.
Wierni uczestniczyli we Mszach świętych, nabożeństwach majowych, różańcowych i Drodze Krzyżowej. Szczególnym momentem było nocne czuwanie modlitewne, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja pokutna. W sobotę parafianie zgromadzili się na wieczorze uwielbienia ze św. Michałem Archaniołem, któremu towarzyszyła modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów.
Peregrynacja służyła umocnieniu wiary parafian, a modlitwa przy figurze Św. Michała Archanioła uświadomiła potrzebę duchowej czujności i zaufania Bogu, który posyła swoich Aniołów, by pomagali nam w codziennym życiu.

